Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Selçuk Bayraktar, İngiliz Gazetesine Röportaj Verdi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yerli ve milli savunma araçları üretmesi ile göğsümüzü kabartan Baykar Teknoloji’nin sahibi Selçuk Bayraktar, dünya geneline nam salmış olan İHA, TİHA ve SİHA’lara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İngiliz The Telegraph isimli gazeteye röportaj veren Selçuk Bayraktar, insansız hava araçlarının önemine vurgu yaptı.

Rus Gazeteci ile Röportaj Yaptı!

Uzun süredir ürettiği insansız hava araçları sayesinde hem ülkemizin milli duygularını kabartan hem de ekonomimizin büyümesini sağlayan Baykar Teknoloji, yeni dönemde de geliştirdiği savunma araçları ile kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Son olarak Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte sahaya inen ve orada kabiliyetlerini sergileyen insansız hava araçları, yurtdışı basının da geniş bir yere sahip oldu.

Türkler tarafından üretilen insansız hava araçlarını gündemlerine alan yabancı ülkeler, ilgili araçları ordularının envanterlerine dahil edebilmek için adeta birbirleri ile yarış içerisine girdi. Nitekim bu yarış, yabancı basında da yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen İngiliz The Telegraph Gazetesi’nin Rus muhabiri Natalya Vasilyeva, Baykar Teknoloji’yi ziyaret etti. Baykar’ın lideri Selçuk Bayraktar ile röportaj yapan Vasilyeva, insansız hava araçlarına ilişkin önemli sorular sordu.

"Teknoloji Firmasının Türkiye’den Çıkacağını Kimse Düşünmemişti!"

Teknoloji Firmasının Türkiye’den Çıkacağını Kimse Düşünmemişti!


Ülkenin ihracat oranlarını yükselten ve bu doğrultuda da ekonominin büyümesine yüksek oranlarda katkıda bulunan Baykar Teknoloji, dünya ülkeleri ile ihracat sözleşmeleri imzalamaya devam ediyor.

Bu kapsamda Vasilyeva’nın sorularını yanıtlayan Selçuk Bayraktar, önceden dünya markası haline dönüşecek olan bir firmanın Türkiye’den çıkabileceğine ihtimal verilmediğini ve Baykar’ın bu algıyı tamamen ortadan kaldırdığını ifade etti. Ayrıca Selçuk Bayraktar, firmanın amacının kar gütmek değil, Türk ulusunun bağımsızlığını sağlamak olduğunu da belirtti.

Röportaj Güvenlik Önlemleri Çerçevesinde Gerçekleştirildi!

Yüksek güvenlik önlemleri alınan Baykar fabrikasına ilişkin açıklamalarda bulunan Vasilyeva, insansız hava araçlarının belirli noktalardan görüntülenmesine izin verildiğini ve çekim yapmadan önce cep telefonlarında casus yazılım olup olmadığına dair bir testten geçirildiklerini ifade etti. Ayrıca Rus muhabir, insansız hava araçlarının üstün yeteneklerinin Rusya- Ukrayna savaşında bir kere daha kanıtlanmış olduğuna dikkat çekti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst