Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Sektör Yetkilisi Konuştu: KDV Artışı İkinci El Araç Fiyatlarını…


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Geride bıraktığımız yılın son aylarında döviz kurlarında ve altın piyasasında yaşanan olumsuz gelişmeler, gündelik hayatta satın alınan hizmetlere ve buna bağlı olarak da hizmet ürünlerine yüksek oranlı zamların yansımasına sebep oldu. Yansıtılan zamlardan en çok etkilenen sektörlerin başında ise otomotiv sektörü geldi.

Otomotiv sektöründe gözlenen yüksek oranlı zamlar o dönem içerisinde hem ikinci el araçların hem de sıfır kilometre araçların fahiş fiyatlardan satışa sunulmasına yol açtı. Yapılan piyasa müdahaleleri ve hükümet kararları sonrasında bir gece içerisinde sert bir gerileme yaşayan ekonomi piyasaları, vatandaşları araçlara yapılan zam oranlarının geri alınması konusunda umutlandırmışken yeni dönemde mevcut ekonomik problemlerin üzerine bir de pandemi temelli çip krizi ve diğer tedarik problemlerinin eklenmesi, indirim hayallerinin suya düşmesine neden oldu.

Otomotiv sektörünü direkt olarak etkileyen tüm bu gelişmelerden sonra geçtiğimiz günlerde düzenlenen kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçen ve toplantı kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci el araç alım satımından elde edilen karın azalmasına sebep olacak olan KDV artışı kararını açıkladı. KDV artışından sonra araç fiyatlarında değişiklik olup olmayacağını merak eden vatandaşlara, yeni OSD Başkanı Cengiz Erdoldu cevap niteliğinde açıklamalarda bulundu.

OSD Başkanı Değişti!

Geçtiğimiz günlerde Otomotiv Sanayii Derneği 47’inci Olağanüstü Genel Kurulu düzenlendi. Düzenlenen kurul toplantısında 2018 yılından bu yana yaklaşık olarak 4 yıldır görevde olan OSD Başkanı Haydar Yenigün, görevini devrettiğini açıkladı. Yenigün’ün koltuğuna TOFAŞ’ın CEO’su Cengiz Erdoldu oturdu.

Yeni Başkandan KDV Açıklaması!

Yeni Başkandan KDV Açıklaması!
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde düzenlenmiş olan kabine toplantısında pek çok güncel konu ele alındı. Toplantının bitiminin ardından alınan kararları ve toplantı gündemini açıklamak üzere kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci el araç satımlarından yüzde 1 oranında alınan KDV tutarının yüzde 18’e yükseltildiğini açıkladı.

KDV oranının artmasından ötürü araç fiyatlarına zam yapılacağı konusunda endişelenen vatandaşlara, OSD Başkanı Cengiz Erdoldu’dan yanıt geldi. Erdoldu, sanıldığı gibi bir fiyat artışı beklemediğini zam oranının en fazla yüzde 1-2 civarında olabileceğini ifade etti.

"Çip Krizi 2023'te Gidecek!"

Gündeme ve otomotiv sektörüne ilişkin açıklamalarda bulunmaya devam eden Cengiz Erdoldu, çip krizinin 2023 yılında tamamen sonlanmasını beklediğini ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,113
Son üye
Sdemirkal25
Üst