Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Savunma Sanayii İhracat Lideri Bu Sene Koltuğu Kaptırdı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Olası bir savaş durumuna karşı ordularının savunma aracı ayağını geliştirmek isteyen ülkeler, son yıllarda sıklık ile Türkiye’nin kapısını çalmaya başladılar. Özellikle uzun yıllardır gergin ilişkilere sahip olan Rusya ile Ukrayna’nın 24 Şubat tarihinde resmen bir savaşın içerisine girmiş olmaları ve Rusya’nın karşılaştığı tüm yaptırımlara rağmen savaş kararından vazgeçmemesi, savunma araçlarının önemini tekrar gün yüzüne çıkardı.

Ülke bazında bakıldığında Rusya’ya direnme konusunda yetersiz kalacağı düşünülen Ukrayna, nerede ise 4 aydır tek bir şehri dahi vermedi. Türk İHA ve SİHA’larını ordusuna katan ülkenin, Rus ordusuna karşı elde ettiği zaferler tüm dünyadan büyük takdir topladı. Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte sahada gösterdikleri performanslar oldukça büyük hayranlıkların oluşmasına aracılık eden Türk İHA ve SİHA’larına, son dönemlerde ilgi büyüdü.

İhracat girdisini arttıran bu savunma araçları için birçok ülke ile de görüşmeye devam ediliyor. Savunma sanayi alanında yaşanan bu olumlu gelişmeler ışığında uzun yıllardır sektörde ihracat şampiyonluğunu sürdüren TUSAŞ, son açıklanan 2021 verileri ile birlikte koltuğunu Baykar’a kaptırdı. Baykar’a ilişkin veriler, kamuoyu ile paylaşıldı.

Zirve Baykar'da!

Zirve Baykar'da!
Uzun yıllardır savunma sanayi alanında ihracat şampiyonluğu koltuğunu kimselere bırakmayan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş, bu sene koltuğu devretmek zorunda kaldı. 27 sektörün ihracat şampiyonunu açıklayan Türkiye İhracatçılar Meclisi, TB2 SİHA ve AKINCI ile dünyaya adını duyuran Baykar’ın bu senenin savunma sanayi ihracat lideri olduğunu açıkladı. Meclis, Baykar’ın 2021 yılında 664 milyon dolarlık SİHA ihracatı yaptığı bilgisini paylaştı.

Göreve Hazırlanmaya Devam Ediyorlar!

Bayraktar TB2 SİHA, Bayraktar Mini İHA ve Bayraktar AKINCI TİHA ile adını duyurmuş olan Baykar Teknoloji, Ar-GE projelerini sürdürmeye devam ediyor. 3 platformda kullanılmış olan model ışığında Bayraktar TB3, Bayraktar DİHA ve Bayraktar Kızılelma da göreve hazırlanmaya devam ediyorlar.

İhracat Anlaşmaları Üzerinde Çalışılıyor!

2012’den bu yana ihracat yapan Baykar Teknoloji, şimdiye kadar Bayraktar TB2 için 21 ülke ile sözleşme imzaladı. Bayraktar TB2, tüm dünyanın en fazla ülke ihraç edilen İHA’sı olma özelliğine sahipken, savunma aracına ilişkin talepler gelmeye devam ediyor. Baykar’ın bir diğer savunma aracı olan AKINCI TİHA da yakın zaman önce Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi. TİHA için şimdiden 3 ülke ile ihracat sözleşmesi imzalandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst