Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Savunma Sanayii Başkanı Gençler İle Bir Araya Geldi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin savunma sanayii alanında kat ettiği yol ülke gündeminde olduğu kadar yurtdışı gündeminde de yer almaya başladı. Özellikle Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte öne çıkan İHA ve SİHA’lar ile savunma sanayii alanında ki gücünü gözlet önüne sermeyi başaran Türkiye Cumhuriyeti, yerli ve milli çalışmalarına da devam ediyor.

Bu kapsamda düzenlenen 10’uncu Savunma Sanayii Günleri etkinliğinde açıklamalarda bulunan Başkan İsmail Demir, gençlere önemli bilgiler verdi.

Savunma Sanayii Günleri Etkinliği Düzenlendi!

Savunma Sanayii Günleri Etkinliği Düzenlendi!
Yıldız Teknik Makine Teknolojileri ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı iş birliği ile düzenlenen 10’uncu Savunma Sanayii Günleri, bu yıl da her yıl olduğu gibi büyük ilgi görmeyi başardı. Etkinlik kapsamında öğrenciler ile bir araya gelen Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye’nin savunma sistemlerine ve araçlarına ilişkin bilgiler verdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsü’nde bulunan Tarihi Hamam’da düzenlenen 10’uncu Savunma Sanayii Günlükleri etkinlikleri kapsamında ulusal savunma sanayiinin dışa bağımlılığının azaltılması, Ar-GE çalışmaları ve kamu kurumları ile kuruluşlarının istem ihtiyaçlarının karşılanması gibi pek çok konu ele alındı. Etkinlik kapsamında konuşma yapan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de konulara ilişkin önemli bilgiler verdi.

Gençler Savunma Araçlarını İnceledi!

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen 10’uncu Savunma Sanayii Günleri etkinliği kapsamında, savunma sektörü açısından önemli şirketlerin kurmuş oldukları stantları inceleme fırsatı bulan gençler, savunma sistemlerine ilişkin önemli bilgilere ulaştılar.

Savunma Sanayii Başkanı Gençlere Seslendi!

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen 10’uncu Savunma Sanayii Günleri etkinliği kapsamında konuşma yapan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, gençlere seslendi. Başkan İsmail Demir açıklamaları esnasında şu ifadeleri kullandı: “Cumhuriyet 100’üncü yılına geliyor ancak bizim oldukça eski bir tarihimiz var.

Tarih boyunca hayatta kalma mücadelesi verdik. Bu noktada bir ulusun kendini güvence altına alabilmesi için savunma ve silahlanmanın hazırlığının önemi hiçbir zaman değişmedi. Biz hem ülke hem ulus hem de halk olarak en iyisini yapacak güçte, iradede ve azimdeyiz. Bu yolculuk esnasında elbette ki başarısızlıklar olabilir ancak yürüyüşümüzün devamı hedefe varma açısından önemlidir. Gençlerin eğitiminin, sağlık koşullarının ve iradelerinin bu yolculukta desteklenmesi gerekir. Bizler Türkiye olarak sizler ile birlikte bu yolculuğu çıkma konusunda inançlıyız.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst