Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Savunma Sanayii Başkanı 20 Yıllık Başarıyı Açıkladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Savunma Sanayii Buluşmaları etkinliğine katılarak, sektöre ilişkin önemli bilgiler verdi.

Savunma Sanayii Başkanı Online Olarak Etkinliğe Katıldı!

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, geçtiğimiz günlerde 4’üncüsü düzenlenen Savunma Sanayii Buluşmaları etkinliğine katıldı. Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (SAHA) ile İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen etkinliğe çevrimiçi olarak katılım sağlayan Başkan İsmail Demir, başkanlık projelerine ilişkin ayrıntılı açıklamalar yaptı.

"800 Savunma Projesi Var!"

800 Savunma Projesi Var!


Çevrimiçi olarak katılmış olduğu 4’üncü Savunma Sanayii Buluşmaları etkinliğinde 20 yıl öncesinde 62 savunma projesi olduğunu belirten Başkan Demir, bugün projesi sayısının 800’lere ulaştığını vurguladı. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, açıklamalarına şu sözler ile devam etti: “Mevcut projelerinden yarısından çoğu son 6 yıllık dönem içerisinde başladı.

20 yıl öncesinde 5,5 milyar dolarlık bütçeye sahip olan savunma projeleri, bugün 60 milyar doları aşkın bir bütçeye sahip.” Konuşması esnasında bazı verileri ilk kez açıklayacağına değinen Başkan Demir, ilgili verilere ilişkin şu bilgileri verdi: “Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği tarafından hazırlanmış olan 2021 sektör performansı verilerine göre Savunma ve Havacılık Sanayii’nin sektör cirosunun 10 milyar doları aştığı bildirildi.

Bu veri ile birlikte pandemi öncesi döneme dönmüş bulunuyoruz. Yeni sipariş tutarımız yüzde 40 oranında arttı ve 9 milyar dolar seviyesine ulaştı. Yılsonunda bu tutarların daha da üzerine çıkabilmeyi hedefliyoruz.”

"Savunma Araçları 170 Ülkeye İhraç Ediliyor!"

Etkinlik esnasında gerçekleştirdiği konuşmada savunma araçlarına ve başkanlığın diğer hizmetlerine de değinen Başkan İsmail Demir, şu ifadeleri kullandı: “Bundan 5 yıl önce bugünkü konumumuza ilişkin hedeflerimizden bahsettiğimizde, sözlerimizi hayalperestlik olarak değerlendirenler olabilirdi. Ancak biz bütün olumsuzlukları göz ardı ederek, büyük gayretler ile bugünlere kadar gelebildik.

Ben inanıyorum ki aynı kararlılığı gösterdiğimiz sürece 10 yıl içerisinde savunma sanayii sektöründe dünyanın en önemli ülkelerinden biri olacağız. Savunma sanayii araçlarımızı ihraç ettiğimiz ülke sayısı 170’e yükseldi. İHA, SİHA, deniz platformları ve kara araçları başta olmak üzere ihraç ettiğimiz savunma araçlarımızın sayısı da 228’e çıktı. 2021 yılını 3 milyar 224 milyon dolarlık ihracat kazancı ile kapattık.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst