Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

SASAD Başkanı Açıkladı: Savunma Sanayii Ukrayna Savaşından Etkilenecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
SASAD 2021 Performans Raporu’nu yayınladı. Raporu yorumlayan SASAD Başkanı Osman Okyay, önemli konulara değindi.

SASAD Başkanından Kritik Açıklama!

Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD), geride bıraktığımız yıla ilişkin performans göstergelerini yayınladı. Yayınlanan raporda, alt kırılım noktaları da yer aldı. 2021 Performans Raporu’nda bulunan sunuş yazısı dahilinde SASAD Başkanı Osman Okyay, önemli noktalara dikkat çekti.

Raporda, 2020 yılında ortaya çıkan ve ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan koronavirüs salgınına değinen Başkan Okyay, o dönem içerisinde sektörde yaşanan mali kayıpların 2021 yılında telafi edildiğini ifade etti. Şirketlerin 2021 yılında güçlendiğinin gözlendiğini belirten Başkan Okyay, şu ifadeleri kullandı: “Koronavirüs salgını ve Rusya- Ukrayna savaşının emtia fiyatlarını arttırmış olmasından etkilenen girdi maliyetleri, 2022 yılında sektörü olumsuz etkileyecektir.”

Alınması Gereken Tedbirleri Açıkladı!

Alınması Gereken Tedbirleri Açıkladı!


2021 Performans Raporu’nun sunuş yazısında 2022 yılı içerisinde sektörün alabileceği derin darbelere karşı neler yapılması gerektiğine de değinen Başkan Okyay, şu ifadeleri kullandı: "Savunma sanayii alanında 2021 yılında gözlenen büyümenin bu dönem içerisinde de sürdürülebilmesi için fiyatlarda gözlenen artışların kontrol edilmesi ve sektörde yer alan şirketler kapsamında üretilebilecek olan alternatif çözümler üzerinde çalışılması gerekmektedir.

Cirolarda gözlenen artışların istihdam alanına da yansıması ile yükselmiş olan performansların, 2022 yılında da sürdürülebilmesini arzu ediyoruz. Hali hazırda elimizde bulunan pazarların korunması, yeni pazarların oluşturulması ve şirketlerin ikili kullanım ürünleri ve hizmetleri ile iş alanlarını genişletmeleri sayesinde daha güçlü performanslar sergileme konusunu öncelikli hedeflerimiz arasında tutmaya devam ediyoruz."

Rapor Verileri Açıklandı!

SASAD tarafından yayınlanan rapora göre bakım ve onarım hizmetlerinde yüzde 224,86’lık bir artış yaşandı. Denizcilik alanı satışları yüzde 94, kara aracı satışları yüzde 25, askeri havacılık satışları yüzde 30,88 ve mühimmat- füze- silah satışları yüzde 81,74 oranında arttı. En fazla satış yapılan bölge Amerika olarak açıklanırken, Amerika’ya gerçekleştirilen ihracat oranının yüzde 28’lik bir artış kaydettiği bildirildi. Ayrıca 2021 yılında alınan siparişlerin, 2020 yılında alınan siparişlere oranla yüzde 38,89’luk bir artış yaşadığı da bildirildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst