Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Sanayi Bakanı Varank TOGG Çıkış Tarihini Açıkladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Sanayi Bakanı Varank TOGG Çıkış Tarihini Açıkladı! Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, milletvekilleri TOGG üretim tesisini incelemek için ziyarette bulundu.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ve komisyonun AK Partili üyeleri Fahri Çakır, Ahmet Çolakoğlu, Osman Boyraz, Fuat Köktaş, Selma Kaplan Kıvırcık ile CHP’li Tahsin Tarhan, MHP’li Abdurrahman Başkan, İYİ Partili Ayhan Altıntaş ve bakan yardımcıları Çetin Ali Dönmez ile Mehmet Fatih Kacır gezide yer alan isimler oldu.

TOGG CEO’su Karakaş Sunum Yaptı

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, komisyonda bulunan Bakan Varank ve diğer üyelere, Ar-Ge çalışmaları hakkında sunum yaptı. Karakaş, Bursa’nın Gemlik ilçesindeki fabrikanın 1.2 milyon metrekare alanda kurulduğunu belirtti ve teknoloji merkezlerine, Bursa’ya, Kocaeli’ne yakın olduğunu söyleyerek avantajlarına değindi.

Bakan Varank’ın özel olarak davet ettiği CHP’li Tahsin Tarhan, TOGG’un direksiyonuna geçti ve aracın teknik özelliklerini CEO Gürcan Karakaş’tan dinledi.

Fabrikanın İnşaatı Devam Ediyor

Fabrikanın İnşaatı Devam Ediyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, milletvekilleriyle birlikte TOGG’u ziyaret ettiklerini söyleyerek fabrikanın inşaatı hakkında şunları söyledi: “Orada bizzat arkadaşlarımızdan süreçle ilgili bilgi aldık. Türkiye'nin Otomobili projesi şu anda hedeflendiği şekilde devam ediyor.

Fabrikanın inşaatı son sürat devam ediyor.” “Türkiye’nin otomobili projesi Türkiye'de otomotiv endüstrisini dönüştürecek ivmeyi bize kazandıracak proje. Türkiye'de 2 milyon araç üretme kapasitesi var. Dünyadaki, Avrupa’daki en önemli oyunculardan bir tanesiyiz ama otomotiv endüstrisini dünyayla rekabet edebilir halde tutmak istiyorsak mutlaka elektrikli ve otonom araçlarda da bir hamle yapmamız gerekiyor.”

Sanayi Bakanı Varank TOGG Çıkış Tarihini Açıkladı!

2022’nin Sonunda Piyasaya Sürülecek Türkiye’nin rekabetçi bir otomobil markası olarak otomotiv sektöründe öne çıkan TOGG’un, 2022 yılını son çeyreğinde banttan indirilmesi planlandı.

Avrupa’daki doğuştan elektrikli ilk SUV model araç olma unvanını taşıyan TOGG’un 2030 yılına kadar 5 farklı modelde piyasada yer alması bekleniyor. TOGG ilk etapta yüzde 51 yerli oranına sahip olduktan sonra gelecekte yerlilik oranı artacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,111
Son üye
Güzel olan
Üst