TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Şahin 40 Mm Fiziksel İmha Sistemi TSK Envanterine Girdi!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’ne ilişkin önemli bilgiler verdi.

Savunma Sanayi Başkanı Müjdesini Verdi!

Türk savunma sanayi tarafından üretilen araçlar ile ihracat oranı giderek artarken, sektöre ilişkin yeni gelişmeler de kaydedilmeye devam ediyor. Bu kapsamda her zaman olduğu gibi bu kez de resmi Twitter hesabından bir paylaşım yayınlayan Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, yeni gelişmelere ilişkin ayrıntıları paylaştı. Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşıma göre ASELSAN tarafından geliştirilmiş olan Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin, ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girmiş olduğu bilgisi kaydedildi. Başkan Demir haberi “hayırlı olsun” diyerek duyurdu.

Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi'nin Kullanım Alanı!

Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi'nin Kullanım Alanı!
ASELSAN tarafından tasarlanmış olan Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin hangi alanlarda kullanılacağı merak konusu oldu. Konuya açıklık getirerek merakları gideren Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Kolay intikal ve kurulum özelliklerine sahip olan ŞAHİN, kritik alanların korunması, sınır güvenliği ve hava savunma gibi alanlarda aktif olarak kullanılabilecek.”

Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin Özellikleri Neler?

ASELSAN tarafından geliştirilen ve ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterine girme başarısını elde eden Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin hangi özelliklere sahip olduğu merak edildi. Yapılan açıklamalara göre imha sisteminin hem sabit hem de döner Mini ve Makro İHA’lara karşı etkili olacağı bilgisi kaydedildi. 40 mm ATOM Yüksek Hızlı Akıllı Bomba Atar Mühimmatı ile donatılmış olan imha sisteminin 700 metreye kadar etkili menzilde angajman gerçekleştirebileceği de duyuruldu. Şahin 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin genel özellikleri şu şekilde sıralandı:
  • Yüksek stabilizasyon performansı
  • Gece- gündüz hedef tespit ve takibi
  • Angajman
  • Bilgisayar denetimli atış kontrolü
  • Otomatik hedef tespiti ve takibi
  • Elektro- optik kameralar
  • Uzaktan komuta
  • Silah başında iken manuel kullanım
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst