Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Rusya’nın İşgaline Karşı Türk SİHA’ları Son Şans


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginlik sonunda sıcak çatışmaya dönüştü. Rusya, Ukrayna’ya savaş ilan ettiğini açıkladıktan sonra dünyanın gözü kulağı bölgeden gelecek haberlere çevrildi. Bu süreçte Alman medyası, Ukrayna’nın Rusya işgaline karşı son kozunun Türk SİHA’ları olduğunu yazdı. Avrupa basınında geniş yankı bulan bu haberlerde yerli ve milli SİHA’ların önemi bir kez daha gözler önüne serildi.

Rusya – Ukrayna savaşındaki son gelişmeleri gündeme taşıyan Alman medyası, Ukrayna sınırındaki Rus birlikleri geri çekilmediğini ve buna ek olarak 7 bin Rus askerinin daha sınıra geldiğini söyledi. Böylelikle Ukrayna sınırına dayanan Rus askerinin sayısı 150 bin oldu. Alman medyası bölgedeki son gelişmeleri, “Belarus ve Kırım'daki Rus Silahlı Kuvvetleri'ni ve ardından Doğu Ukrayna'daki ayrılıkçıları da eklerseniz Ukrayna sınırında 220 binin üzerinde bir Rus gücüne şahit oluyoruz.” ifadeleriyle özetledi.

Alman Basınından Bayraktar TB2 SİHA'lara Övgü

Alman Basınından Bayraktar TB2 SİHA'lara Övgü
Ukrayna’nın bugüne kadar yaptığı askeri harcamaların, Rusya karşısında oldukça yetersiz bir seviyede kaldığına dikkat çeken Alman basını, yerli ve milli SİHA’lardan söz etti. Ukrayna’nın özel bir silah satın aldığını hatırlatan Avrupalılar, Bayraktar TB2 SİHA’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Ayrıca Bayraktar TB2'nin teknik özelliklerinden ve kabiliyetlerinden bahseden Alman medyası, bu silahların Ukrayna’nın en büyük kozu olduğuna dikkat çekti.

Alman basınında geniş yankı bulan, Ukrayna’nın Türkiye’den satın aldığı yerli ve milli SİHA’lar hakkındaki ifadeleri şu şekilde medyaya yansıdı: “Ancak Ukrayna parasını özel bir silaha yatırdı. Diğer şeylerin yanı sıra en azından Rusya'da bir izlenim bırakan bir silaha. Türkiye'de üretilen ve Bayraktar TB2 adını taşıyan insansız hava aracından bahsediyoruz.” Büyük ilgi gören haberde Bayraktar TB2 SİHA teknik özelliklerinden ve kabiliyetlerinden bahsedildi.

Ukrayna Ordusundaki SİHA Sayısını Artıracak

Rusya – Ukrayna savaşında ordulara bakıldığında büyük bir eşitsizlik gören Alman medyası, “Eşit oldukları söylenebilir ancak hesap o kadar da basit değil. Çünkü Ukrayna'nın toplam asker sayısı 200 bin ancak Ruslar için bu rakam sadece sınırda bulundurduklarından ibaret.” ifadelerini kullandı. Türkiye’den satın alınan yerli SİHA’ların Rus hava savunma sistemlerini imha etmesi sebebiyle Ukrayna’nın elindeki SİHA sayısını artırmak istediği belirtildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,103
Son üye
josesulo
Üst