Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Rus Savunma Sistemleri Türk SİHA’larla İmha Edildi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,249
Tepkime puanı
261
Tüm dünya Rusya – Ukrayna savaşını konuşmaya devam ederken, Ukrayna’nın Türkiye’den satın aldığı SİHA’lar savaşta önemli bir etki gösteriyor. Savaşın 6. gününde çatışma bölgelerinden gelen yeni görüntüler Türk SİHA’larının neler yaptığını bir kez daha gözler önüne serdi. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye’den satın alınan Bayraktar TB2 SİHA’lar ile Rus birliklerini imha ettiği görüntüleri paylaştı. Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valery Zaluzhny, sosyal medya paylaşımı ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Dünya basını Rus SAM BUK’ların yok edildiği görüntüleri konuşuyor. Bayraktar TB2 SİHA’lar kullanılarak yapılan saldırı sonucu Rus savunma sistemleri imha edildi. Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valery Zaluzhny, yaptığı açıklamada “Köy yakınlarındaki Rus SAM BUK birliği Bayraktar TB2 SİHA’sıyla imha edildi.” ifadelerini kullandı.

Ukrayna Bayraktar TB2 SİHA'ları Kullanıyor

Ukrayna Bayraktar TB2 SİHA'ları Kullanıyor
Savaşın başladığı andan beri Ukrayna’nın Türkiye’den satın aldığı yerli üretim Bayraktar TB2 SİHA’ları kullanıp kullanmayacağı merak ediliyordu. Savaşın 6. gününde gelen haberler ve paylaşılan görüntüler Türk SİHA’larının çok önemli bir etki yarattığını bir kez daha gözler önüne serdi. Kiev bölgesinin İvankiv köyündeki Rus birliklerinin vurulma görüntüleri dünya çapında büyük ilgi gördü. Avrupa basınında da geniş yankı bulan Bayraktar TB2 SİHA’ların Rus savunma birliklerini yok ediş görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. Ukrayna – Rusya savaşında 6. güne girilirken, Ukrayna’nın başkenti Kiev ve ikinci büyük kent Harkiv’de dün patlama sesleri geldi. Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait Bayraktar TB SİHA, Rus birliklerine ait BUKM3 hava savunma sisteminin bulunduğu konvoyu yol kenarında dururken patlattı.

Bayraktar TB2 SİHA'nın Saldırı Görüntüleri Paylaşıldı

Bayraktar TB2'nin Rus unsurları vurduğu ve sosyal medyaya yansıyan ikinci görüntü oldu. Ukrayna ordusunun Türkiye’den satın aldığı Bayraktar TB2 SİHA’lar, önemli görevlerde kullanılıyor. Rus işgalcileri bu SİHA’lar ile etkisiz hale getirdiğini açıklayan Ukrayna ordusu bu görüntüleri paylaştı. Bayraktar TB2 saldırılarından bir diğeri de Kiev’in yaklaşık 100 kilometre uzağındaki Malyn köyünde gerçekleşti. Görüntülerde Bayraktar TB2 SİHA'dan ateşlenen füze, Rus işgalcilere ait BUK karadan havaya füze sistemini imha etti. Daha sonra bir saldırı daha yapıldı ve Rus ordusuna ait tank konvoyu Bayraktar TB2 SİHA’dan atılan füzelerle patlatıldı.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Mesajlar
5,046
Kullanıcılar
9,974
Son üye
Yasincbn29
Üst