Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Rus Ordusundan İHA’lara: 5 Saniyede Yok Edeceğiz!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Uzun yıllardır gergin ilişkilere sahip olan iki ülke olarak gündemlerde yer alan Rusya ve Ukrayna, 2022 yılının başı itibari ile resmen bir savaş yaşamaya başladı. Şubat ayı itibari ile Ukrayna sınırlarını taciz eden Rus ordusu, bir geceliğine çekilme karar almış ve Rusya Dışişleri Bakanı bu çekilmeyi “savaş tehdidi yok, ordumuz geri döndü” açıklaması ile duyurmuştu. Ancak bakanın söylediği gibi olmadı ve çekilmenin üzerinden henüz 24 saat geçmemiş olmasına rağmen Rus ordusu, Ukrayna sınırlarını resmen ihlal etti. 24 Şubat tarihinde başlayan ve nerede ise 3 aydır aralıksız olarak devam eden Rusya- Ukrayna savaşı, Rus ordusunun özellikle başken Kiev’e yönelik saldırılarının gölgesinde sürüyor. Ne yaptıysa Ukrayna’yı devirmeyi başaramayan Putin, savaş hamlelerini değiştirerek ordusunu güçlendirme kararı aldı. Daha önce Rusya’nın eski albayları ordunun elinde yeterli silahın kalmadığını ve Ukrayna’nın savaşta kullandığı İHA’ların çok güçlü olduğunu açıklamıştı. Rus ordusunun İHA’lara karşı galip gelmesinin bu şartlar altında imkânsız olduğunu dile getiren albay, orduyu ateşledi. Yapılan son dakika açıklamasına göre Rus ordusunun, anlaşmasını 2017 imzalamış olduğu lazer savaş sistemini devreye soktuğu ve bu sistemin İHA’lar için büyük bir tehdit oluşturacağı bilgisi kaydedildi.

"Savunma Araçları Eksik" Demişti!

Geçtiğimiz haftalarda açıklamalarda bulunan emekli Rus Albay Mihail Khodaryonok, Rus ordusunun savunma araçları konusunda oldukça eksiği olduğunu ima etmişti. Bu kapsamda verilecek olan seferberlik kararının, NATO tarafından desteklenen ve öte yandan da İHA’lara sahip olan Ukrayna karşısının etkili olmayacağını dile getiren Albay Mihail Khodaryonok, Rus ordusunu sinirlendirdi. Albayın tespit açıklamasının üzerinden çok geçmeden Rus ordusundan yeni bir savunma aracı duyurusu geldi.

Başbakan Yardımcısı Açıkladı!

Başbakan Yardımcısı Açıkladı!
Rusya- Ukrayna savaşının devam ettiği şu günlerde Putin’in savaş hamlelerinin Ukrayna ordusuna karşı yetersiz kalması, yeni savunma araçları için düğmeye basılmasını sağladı. Ordusunu güçlendirmekte kararlı olan Rus hükümeti, konuya ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov tarafından yapılan açıklamaya göre İHA’ları yok edebilen lazer sisteminin test edilmeye başlandığı bildirildi.

5 Kilometrelik Mesafede 5 Saniyelik Başarı İddiası!

Yuri Borisov tarafından yapılan açıklamaya göre şu an da Zadira ismi ile operasyonda test edilen lazer sistemi, bir İHA’yı 5 kilometrelik mesafeden, 5 saniyede yok edebiliyor.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst