Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Rus Ordusu Çocuk Ölümlerine Neden Oluyor! 238 Çocuk…


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Uzun yıllardır gergin ilişkilere sahip olan Rusya ve Ukrayna, bu yılın başı itibari ile fiziki olarak da gerilmeye başladı. Şubat ayında Ukrayna sınırına ordusunu konumlandırmaya başlayan Rus hükümeti, gelen tepkiler üzerine bir açıklama yaptı. Rusya Dışişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamada, savaşın çıkmayacağını, Rus hükümetinin isteğinin bu olmadığını ve sonuç olarak da sınırda konumlanmış olan ordunun çekilere, kendi bölgelerine doğru yol aldığını ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanı tarafından yapılan bu açıklamadan sonra başta savaş tehdidi altında olan Ukrayna olmak üzere, savaşa karşı olan tüm dünya ülkeleri derin bir nefes aldı. Ancak bakanın açıklamaları doğru çıkmadı. Henüz 24 saat önce “çekildik” açıklaması yapan bakandan sonra 24 Şubat sabah saat 05:00 sularında Rus ordusu Ukrayna sınırlarını ihlal etti.

24 Şubat tarihinde resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı kapsamında birçok dış ülke Rus hükümetine karşı çeşitli yaptırımlar uyguladı. Başta SWIF’ten çıkarılan Rusya, sonrasında da birçok ülke tarafından yaptırıma maruz bırakıldı. Ancak tüm olumsuzluklara rağmen savaş kararından dönmeyen hükümet, 3 ayı aşkın süredir Ukrayna’ya yönelik saldırılar düzenlemeye devam ediyor.

Ukrayna Başsavcılığı’ndan Resmî Açıklama!

Ukrayna Başsavcılığı bugün resmi bir açıklama yayınladı. Başsavcılık tarafında yapılan açıklamaya göre Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik düzenlemiş olduğu saldırılar sonucunda 671 çocuk etkilendi. Kurum tarafından yapılan resmî açıklamaya göre 238 çocuğun savaşta hayatını kaybettiği, 433 çocuğun ise yaralandığı bildirildi.

Bölge Bölge Yaralı Çocuk Sayısı!

Bölge Bölge Yaralı Çocuk Sayısı!


Ukrayna Başsavcılığı’nın bugün yapmış olduğu resmî açıklamada, hangi bölgede kaç çocuğun yaralı olduğu veriler ile gözler önüne serildi. Söz konusu bölgelere göre yaralı çocuk sayıları şu şekilde açıklandı:
 • Donetsk bölgesinde: 149
 • Kiev bölgesinde: 116
 • Çernivih bölgesinde: 68
 • Harkov bölgesinde: 104
 • Luhansk bölgesinde: 50
 • Mikolayiv bölgesinde: 45
 • Herson bölgesinde: 49
 • Zaporija bölgesinde: 28
 • Jitomir bölgesinde: 15
 • Sumi bölgesinde: 17
 • Kiev bölgesinde: 16

Eğitim Kurumları Yıkıldı!

Ukrayna Başsavcılığı tarafından yapılan resmî açıklamalara göre saldırılar sonucunda birçok eğitim kurumu ve kamu binası zarar gördü. Toplamda 848 eğitim kurumunun hasar aldığı ve bunlardan 173’ünün tamamen yıkıldığı açıklandı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst