Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Rolls Royce Elektrikli otomobil tanıtımı olacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Rolls Royce Elektrikli otomobil tanıtımı çarşamba günü olacak! Lüks marka, 2030 yılına kadar EV üretimi ile tek seferlik elektrikli Phantom ve radikal 103EX adında iki konseptini tanıtmayı planlıyor. Rolls-Royce, bu Çarşamba (29 Eylül) elektrikli geleceğini detaylandıran "tarihi bir duyuru" yapacak ve muhtemelen 2030'dan önce piyasaya sürmeyi vaat ettiği ilk elektrikli otomobiline dair ipuçları verecek.

Rolls Royce Elektrikli otomobil tanıtımı olacak!​

CEO Torsten Müller Ötvös , ara dönemde plug-in hibritleri piyasaya sürmek yerine doğrudan pilli elektrikli güç aktarma organlarına geçeceğini doğruladığından bu yana, İngiliz lüks otomobil markasının ilk yüksek profilli elektrifikasyon duyurusu olacak.

Rolls Royce Elektrikli otomobil'i, 2003'te V8'leri kullanmayı bıraktığından beri V12 benzinli motor olmadan piyasaya sürdüğü ilk otomobil olacak. Kesin ayrıntılar gizleniyor, ancak firma, EV güç aktarma organlarının özellikleri ile otomobillerinin sorunsuz, sessiz çalışmasına yönelik geleneksel vurgusu arasında paralellikler çizdi.

Rolls Royce Elektrikli otomobil tanıtımı olacak!


Hatta erken EV sistemleri menzil ve kullanılabilirlik açısından bu kadar sınırlı olmasaydı, kurucu ortak Sir Henry Royce "motorlu arabaları için tek başına elektrik gücünü seçmiş olabilir" önermesi bile o kadar ileri gidiyor. Royce, Rolls-Royce'u kurmadan, çeşitli taraflara dinamolar, motorlar ve vinçler tedarik etmeden önce erken dönem otomotiv elektrik sistemlerinin geliştirilmesine yoğun bir şekilde dahil oldu.

Bu arada iş ortağı Charles Rolls, 1898 gibi erken bir tarihte bir Columbia Elektrikli Arabası olan bir elektrikli arabaya sahipti ve bu tür araçların "sabit şarj istasyonları düzenlenebildiğinde çok faydalı olması gerektiğini" öne sürdü.

Rolls-Royce, arka aksta 389 beygir ve 590lb ft üreten iki motor ve 120 mil (195 km ) sağlayan 71kWh pil içeren Phantom'un tek seferlik bir elektrikli versiyonunu ortaya çıkardığı 2011 yılından bu yana elektrikli güç aktarma organları araştırdığını ve geliştirdiğini söyledi. Beş yıl sonra Rolls-Royce, "tescilli" bir elektrikli aktarma organı tarafından desteklenen ve "gelişmiş hafif bir platform"a dayanan radikal 103EX konseptini ortaya çıkardı.

Rolls Royce Elektrikli otomobil tanıtımı olacak!

Şirket şimdi bir EV üreticisine geçişinde bir sonraki bölümü vaat ediyor ve duyurunun, ilk Rolls Royce Elektrikli otomobil olduğu göz önüne alındığında tek seferlik değil, üretim spesifikasyonlu bir elektrikli otomobil ile ilgili olması bekleniyor.

Rolls-Royce'un yakın zamanda yeni amiral gemisi EV olarak iX'i piyasaya süren ve i7'yi yeni nesil 7 Serisi limuzininin elektrikli bir versiyonu olarak ortaya çıkarmaya hazırlanan ana şirket BMW tarafından sağlanan EV bileşenlerine ne kadar bağımlı olacağı belirsizliğini koruyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst