Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Rivian CEO’su Açıkladı: Batarya Krizi Çip Krizini Yenecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Otomotiv sektörünün döviz kurlarında ve altın piyasasında gözlenen dalgalı hareketlerden etkilenmesi, vatandaşların bütçelerine olduğu kadar otomotiv firmalarının da mali dengelerine direkt olarak etki etti. Mevcut ekonomik problemlerin üzerine yeni dönemde pandemi temelli çip krizinin de ortaya çıkması, firmaların üretimlerini ara ara durdurmalarına neden oldu.

Tüm bu faktörler çerçevesinde oldukça büyük bir darbe almış olan otomotiv firmaları, elektrikli araç üretimine yönelmek durumunda kaldılar. Son zamanlarda hem mevcut problemler hem de içten yanmalı motorların doğaya verdikleri zararlar sebebi ile artış gösteren elektrikli araç projeleri, firmaların rekabet içerisine girmelerine sebep oldu. Hemen hemen her gün bir yeni firmadan elektrikli araç üretimine ya da tasarımına dair haberler gelirken, Rivian CEO’su RJ Scaringe sektörü bekleyen yeni tehdidi açıkladı.

Rivian CEO'sundan Otomotiv Sektörüne Uyarı!

Rivian CEO'sundan Otomotiv Sektörüne Uyarı!
Amerika’da kurulan ve yalnızca elektrikli araç üretimi yapan Rivian firması, tasarladığı araçların dış görünümleri ve performansları ile otomotiv devi olarak tanımlanan Tesla’nın sektörde ki en büyük rakiplerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz haftalarda ilk aracını üretim bandından indiren Rivian, sürücülerden tam not almayı başardı. Rivian’ın üretim ayağında bu gelişmeler yaşanırken firmanın CEO’su RJ Scaringe sektörde alarma verilmesine sebep olabilecek bir açıklamaya imza attı. Scaringe şu an da tüm dünyayı etkisi altına alan çip krizinin çözülebileceğini ancak sektörü daha büyük bir tehdidin beklediğini iddia etti. CEO, yakın zamanda batarya krizinin patlak vereceğini ifade etti.

Rivian Tedarikçiler ile İş Birliği Yapıyor!

CEO RJ Scaringe, Rivian’ın batarya krizine karşı önlem almaya başladığını ve bu kapsamda birçok tedarikçi ile iş birliği içerisinde olduğunu belirtti. Şu an da tedarikçiler ile ortaklaşa hareket edildiğini ifade eden CEO Scaringe, yakın zaman firmanın kendi pil hücrelerini üretmeyi hedeflediğini açıkladı.

Tesla Kendi Pillerini Üretiyor!

Rakibi Tesla’dan örnek veren CEO RJ Scaringe, Tesla’nın Gigafactory Nevada oluşumu için Panasonic ile anlaştığını ifade etti. Önceleri batarya üreticileri ile ortaklaşa hareket eden ve milyonluk yatırımlar yapan Tesla, daha sonrasında kendi bataryalarını kendisi üretmeye başladı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,106
Son üye
Selam61
Üst