Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault’un Hidrojen Yakıtlı Yeni Aracı Geliyor!

ADMİN

Admin
Yönetici
Bir süredir ekonomi piyasalarında gözlenen ani yükselişlerin hemen hemen her sektörde gerçekleştirilen üretimlerinde maliyet artışına sebep olması, otomotiv sektöründe de derinden hissedildi. Öyle ki döviz kurlarında ve altın fiyatlarında dalgalanmaların görülmesi ile birlikte hem ikinci el araç modelleri hem de sıfır kilometre araç modelleri fahiş fiyatlardan satışa çıkarılmak durumunda kaldı.

Yeni yıla girildiğinde mevcut ekonomik problemlerin üzerine bir de temeli koronavirüs salgınına dayandırılan çip krizi ortaya çıktı. Ek olarak ekolojik dengenin de giderek bozulması ile birlikte içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin hem üretim aşamasında hem de araç kullanımı esnasında çevreye zararlarının oldukça fazla olmasının tespit edilmesi, sektörün üretim ayağını elektrikli araç modellerine çevirmesine neden oldu.

Bir süredir hem büyük otomotiv firmaları hem de yeni firmalar elektrikli araç tasarımları ile gündeme gelmeye devam ediyorlar. Ülkemizin de yerli otomobil Togg ile dahil olduğu bu piyasa, içten yanmalı motorlara yaklaşık olarak 10 yıl içerisinde veda ettirecek gibi görünüyorken, Renault’tan konuya ilişkin bambaşka bir bakış açısını içeren yeni bir model geldi. Firma, fosil yakıt yerine hidrojeni yakıt olarak kullandığı yeni modelinin tanıtılacağı tarihi yeni bir teaser ile duyurdu.

Fransız Araç Üreticisinden Yepyeni Bir Araç!

Fransız Araç Üreticisinden Yepyeni Bir Araç!
Tasarladığı araçların hem iç ve dış görünümleri hem de performansları ile sürücüler tarafından sıklık ile tercih edilen araç markalarından biri olan Fransız Renault, şubat ayında gündeme getirdiği hidrojen yakıtlı modelinin ikinci videosunu yayınladı.

İlk yayınladığı tanıtım videosunda yalnızca aracın ön kısmında ki ışıklı paneli gösteren firma, ikinci tanıtım videosunda da araç camlarına yansıyan Renault logosunun yer aldığı bir görüntüyü kamuoyu ile paylaştı. İçten yanmalı motora sahip olacağı söylenen ve diğer ayrıntıları firma tarafından sır gibi gizlenen yeni modelin, fosil yakıt yerine hidrojen yakıt kullanacağı ve bu özelliği sayesinde de içten yanmalı motorlara veda edilmesine gerek kalınmayacağı düşünülüyor.

Yeni Model 19 Mayıs'ta!

Renault, yayınlamış olduğu ikinci tanıtım videosunda hidrojen yakıtlı yeni modelin 19 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan ChangeNOW 2022 Fuarı’nda tanıtılacağını duyurdu.

Toyota Mirai'den Farklı!

Daha önce Toyota da Mirai modelin de yakıt olarak hidrojeni kullandığını duyurmuştu. Ancak ilgili modelde kullanılan hidrojen elektrik üretimini destekliyordu. Yeni Renault ise aracın yakıtını tamamen hidrojenden oluşturacak. Bu neden ile iki modelin teknik özellikler açısından birbirleri ile karıştırılmamaları gerekiyor.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,984
Son üye
Yalcinm