Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault ve Geely, Asya ülkelerine hibrit otomobil üretmek için ortak oldu


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Renault ve Geely, Asya ülkelerine hibrit otomobil üretmek için ortak oldu. Renault Grubu yerel pazar için hibrit araba üretmek için Geely ile bir ortaklık oluşturmak suretiyle Doğu Asya'da ayağını güçlendirmeye çalışacak.

Renault ve Geely, Asya ülkelerine hibrit otomobil üretmek için ortak oldu​

Ortaklık, başlangıçta Çin ve Güney Kore pazarlarında Geely'den türetilen temelleri kullanan Renault rozetli hibrit modellerin piyasaya sürülmesine odaklanacak. Araçları Geely tedarik ederken, Renault bölgelerdeki "marka stratejisi, kanal ve hizmet geliştirme" kontrolünü elinde tutacak. Anlaşmanın mali şartları ise henüz açıklanmadı. Renault ve Geely Ortaklığı yerel satış için bir dizi Renault tabanlı model üreten Koreli üretici Renault Samsung Motors'daki %80,1 hissesini etkilemiyor.

Ancak Renault ve Geely " yerel pazarlar için Lynk&Co'nun enerji verimli araç platformlarına dayalı araçların yerelleştirilmesini keşfedeceklerini " söyledi. Bu hareket, Renault'nun yeni patron Luca de Meo yönetimindeki köklü Renaulution dönüşüm stratejisindeki son adım olarak geliyor. Diğerlerinin yanı sıra LEVC, Lotus, Lynk&Co, Polestar ve Volvo'nun sahibi olan Geely Group ile "kaynakları ve teknolojileri paylaşmasına" izin verecek.
Renault ve Geely, Asya ülkelerine hibrit otomobil üretmek için ortak oldu
Düzenleme, Geely'nin Mercedes-Benz ile 50:50 ortak girişimine benziyor; bu ortak girişim kapsamında, birincisi küresel perakende için akıllı rozetli elektrikli otomobiller üretecek. Bunlardan ilki gelecek ayki Cenevre Otomobil Fuarı'nda konsept şeklinde gösterilecek. Renault, Mercedes ile küçük ticari araçların geliştirilmesi ve üretimi konusunda da işbirliği yapıyor ( örneğin yeni T-Serisi , Kangoo'nun ikizi olacak), ancak bunun yeni Geely-Renault ortaklığıyla hiçbir ilgisi yok.

Geçen yıl Nisan ayında Renault, Çinli üretici Dongfeng Motor Group ile ortak girişiminden çekilerek bu pazardaki elektrikli olmayan Renault rozetli otomobillerin satışını durdurdu. Renault ve Geely ortaklığından Asya pazarı için üretilecek olan modelleri otomobil fuarında sergilenecek. Bu ortaklık hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz. Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst