Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault ve Dacia Hız Sınırı Getireceklerini Açıkladı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Renault ve Dacia hız sınırı ile tanışıyor. Alınan son karara göre güvenlik ve yasalar gereği ilgili otomobil markaları hız sınırlı olacak. Renault ve Dacia'nın son derece başarılı bir performans çizdiği bilinmekte. Özellikle Avrupa pazarında iyi bir grafik yakalayan Renault bu noktada amiral gemi rolünü üstleniyor.

Bütün bunların yanı sıra ilgili markalar hakkında da yeni duyumlar almaya başladık. Üstelik bu seferki duyumun sızıntıdan çok daha öte bir bilgi olduğunu söylemekte yarar var Renault CEO'su Luca de Meo'nun açıkladığına göre artık Renault otomobillerinde hız kısıtlaması olacak. Yani Renault ve Dacia Hız Sınırı getirmiş oldu.

Renault ve Dacia Hız Sınırı Tüm Otomobillerde Geçerli​

İlgili sınırlamanın bütün otomobillerde geçerli olacağını belirtelim. Bu bağlamda tek bir otomobil ya da seri için böyle bir karar söz konusu değil. Yapılan açıklamalara göre 2022 yılı ve 2022 yılı sonrasında üretilecek olan bütün otomobillerde sınırlama mevcut olacak. Aynı zamanda Renault ve Dacia modellerinde söz konusu olan bu sınırlamalar Güvenlik Koçu adı verilen bir yazılım sistemiyle entegre çalışacak.

Böylece ilgili sınırlamaların en verimli şekilde kullanılması hedeflenmekte. Gelen bilgiler sadece hız kısıtlaması ile sınırlı değil. Hız sınırlamasının yanı sıra farklı güvenlik önlemlerinin de ilerleyen süreçlerde Dacia ve Renault otomobillerde olması söz konusu. Halihazırda firmanın bu konu hakkında yaptığı birçok çalışma mevcut. Dacia ve Renault hız sınırı ile 2022 itibariyle tanışacak.
Renault ve Dacia Hız Sınırı

Hız Kısıtlaması Oranları​

Şimdilik hız sınırı konusunda tam anlamıyla bir oransal tablo verilmedi. Fakat bütün otomobillerin kesinlikle 180 km/s üzerine çıkamayacağı belirtiliyor. Bu bağlamda ilgili oranın, araç segmentine göre, 20-60 km/s altında hız oranlarıyla karşılaşmamız mümkün. Örneğin yeni Megane modelinde hız sınırının 160 km/s olacağı açıklandı.

Dacia modellerde ise bu oranın biraz daha aşağıda olması muhtemel. Fakat eski modellere sahip olanlar endişelenmesinler, zira 2022'den önceki modellerde böyle bir uygulamanın söz konusu olması mümkün değil. Benzer bir kararı BMW, Volvo ve Mercedes'te almıştı. Görünüşe göre firmalar için hız sınırı artık varsayılan hale gelecek. Renault ve Dacia hız sınırı ile güvenliği birincil amaca almak istiyor. Bu kararın yankılarını sizlerle paylaşacağız.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst