Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault Triber NCAP Testi: 4 Yıldızlı Global Puanı Aldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Renault Triber NCAP Testi: 4 Yıldızlı Global Puanı Aldı : Hindistan'da satışa sunulan Renault Triber, Global NCAP tarafından çarpışma testine tabi tutuldu - Yetişkin yolcular için 4 yıldız ve çocuk yolcular için 3 yıldız güvenlik aldı Hindistan'da en çok satan Renault otomobillerinden biri olan Triber, Kwid platformuna dayanan 7 koltuklu bir SUV'dir.

İlk yıllarında Global NCAP tarafından yapısal olarak güvensiz araba olarak tanımlanan aynı Kwid. Yıllar boyunca Renault doğru yönde çalıştı – bu da platformun bugün Global NCAP çarpışma testinde saygın bir 4 yıldızlı yetişkin güvenlik derecesi almasıyla sonuçlandı.

Renault Triber bunu yaparak Thar, Polo, Marazzo, Brezza, Tiago, Tigor gibi arabaları eşitledi - hepsi yetişkin yolcular için 4 yıldız güvenlik puanı aldı. Nissan Magnite de 4 yıldız aldı, ancak bu Global NCAP üzerinden değil, ASEAN NCAP üzerinden yapılıyor.

2021 Renault Triber Crash Test Raporu – Yetişkin Yolcu​

Renault Triber NCAP Testi Sürücü ve yolcuların baş ve boyunlarına sağlanan koruma iyiydi. Sürücü sandığı marjinal koruma gösterdi ve yolcu sandığı yeterli koruma gösterdi. Sürücü dizleri, Tranfascia tüpü tarafından desteklenen ön panelin arkasındaki tehlikeli yapılara çarpabilecekleri için marjinal koruma gösterirken, yolcu dizleri de iyi koruma gösterdi.

Sürücü ve yolcu kaval kemiği için de yeterli koruma gösterdi. Gövde, dengesiz olarak değerlendirildi ve daha fazla yüklemeye dayanamadı. Ayak boşluğu alanı stabil olarak derecelendirildi. Araç, sürücü ve yolcu için standart SBR sunar. Yukarıdakilerin tümü, yetişkin yolcu koruması için dört yıldızı açıkladı.

2021 Renault Triber Crash Test Raporu – Çocuk Yolcu​

Renault Triber NCAP Testi 3 yaşındaki çocuk koltuğuna yetişkin emniyet kemeri ile FWF takıldı ve çarpma sırasında aşırı ileri hareketi engelleyemedi. Göğüs koruması ortalamaydı ve çarpışma sırasında maruz kaldığı için baş koruması düşüktü. 18 aylık CRS, çocuk yolcu için tam koruma sağlayan yetişkin emniyet kemeri arkaya bakacak şekilde kuruldu.

CRS işareti kalıcıydı. Önerilen CRS'ler uyumsuzluk göstermedi. Araç, arka orta konumda yaka kemeri sunar. Araba, ISOFIX ankrajları sunmuyor. Yukarıdakilerin tümü, çocuk yolcu koruması için üç yıldızı açıkladı.

Yönetim Konuşması​

Renault Hindistan Operasyonları Ülke CEO'su ve Genel Müdürü Venkatram Mamillapalle, bu başarı hakkında şunları söyledi: “Güvenlik Renault için büyük önem taşıyor ve ürünlerimiz Hindistan Düzenleyici Otoriteleri tarafından belirlenen gerekli güvenlik standartlarını karşılıyor ve aşıyor.

Hindistan ve Fransa'daki Renault ekipleri arasındaki ortak bir projenin sonucu olan Renault TRIBER, şimdiden başarılı bir ürün olarak kendini kanıtladı ve çok sayıda otomobil alıcısı arasında büyük bir kabul gördü.” "TRIBER, biz onu dünyaya götürmeden önce Hindistan'da, ilk olarak Hintli müşteriler için tasarlanıp geliştirildiği ve üretildiği için, bu Renault için Hindistan'da gurur verici bir an.

TRIBER için Global NCAP tarafından verilen 4 yıldızlı yetişkin güvenlik derecelendirmesi, güvenliğe olan bağlılığımızı yineliyor.” "Bu en yeni 4 Yıldızlı yetişkin derecelendirmesi, Renault'nun Hintli müşterilerin erişebileceği küresel araç güvenliğinde en iyisini yapma taahhüdünde olduğunu bir kez daha teyit ediyor.

Müşteri odaklı bir şirket olarak Renault, araçlarımız için daha fazla güvenlik için teknoloji, tasarım ve mühendislik açısından şimdiden geleceğe hazır ve Triber bunun bir kanıtı” dedi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst