Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault Taliant ne zaman gelecek? Hangi Segment?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Yeni Renault Taliant ne zaman gelecek? Hangi Segment? Renault Symbol üretimi durdu mu? Renault Taliant iç ve dış tasarımı nasıl? Symbol yerine hangi model gelecek? Tüm Bu soruları sizler için cevapladık. Yazımızda tüm detaylar yer almaktadır.

Ekonomik ve bütçe dostu otomobil üreticisi olan Renault yeni bir model çıkaracağını duyurmuştu. Bu modele ise Taliant ismini vermişti. Bu isim hakkında net bilgiler yer almıyordu. Sadece bu modelin geleceği Mart 2021 tarihinde duyurulmuştu. Bizde yeni bilgiler gelince bu yazıyı kaleme almak istedik. Şimdi merak edilen soruları sizler için tek tek cevaplayacağız.

Renault Symbol üretimi durdu mu?​

Renault, 1999 yılından beri üretilen Symbol üretimini durdurdu. Evet bu model şu anda üretilmiyor. Bunun yerini kapatmak ve bütçe dostu sedan araç üretmek için yeni bir girişimi olacağını yetkililer bildirdi. Bunun yerine ise düşünülen araç ise Renault Taliant modeli olacak.

Renault Taliant modeli bir nevi Symbol'un yeri alan model olacak. Clio da bu segmentte yer almaktadır. Fakat Clio b HP segmenti olduğu için çıkacak yeni model Sedan olacaktır. Bu model için de tarih verildi. Aşağıda da bu tarih için başlığımız mevcuttur.
Renault Taliant ne zaman gelecek? Hangi Segment?

Renault Taliant Hangi Segment araç olacak?​

Üretimine başlanacak olan Taliant modeli için segment kısmına açıklamayı getirdi. Merak edenler için hemen açıklayalım. Renault Taliant sedan B Segmenti olarak tanımlandı. Bu segmentte şu an sedan otomobili Symbol yerine geçmiş olacak.

Symbol modeli artık rakipleriyle yarışamaz durumda iken zaten üretimi durdurulmuştu. Şimdi de onun yerine sevileceği düşünülen Taliant modeli gelecek. Symbol yerine hangi model sorusunu soranlara cevabımız ise Taliant diyebiliriz. Daha gelişmiş bir yapıya ve şık görünüme sahip olacağı söyleniyor.

Taliant iç ve dış tasarımı nasıl?​

İç ve dış tasarımda bu model, yeni Megane gibi dış tasarıma sahip olacak ve sadece ondan biraz küçük ve daha ekonomik olacak. Dış hatları daha sade ve mini bir Megane hissi yaratacak bir model olacak. İç dizaynı da yeni model Megane içerisine benzeyecektir.
Renault Taliant iç ve dış tasarımı nasıl

Renault Taliant ne zaman gelecek?​

Talian modeli ne zaman ülkemizde satışa sunulacak diyenlere ise Renault sitesinde tanışma için start vermiş durumda diyebiliriz. Bu da demek oluyor ki 2021 Haziran ayında satışlara başlanacaktır. Yeni Renault Taliant ne zaman gelecek diyenlere Haziran 2021 tarihinde görücüye çıkarak satışına başlanacaktır.

Lansmanı Mart ayında yapılan modelin haziran ayında satışlara başlanması muhtemel görünüyor. Bizim bu model hakkındaki görüşümüz ise: Model Renault için gerekli olan segmentte yer alacağı ve ekonomik olacağı için iyi bir gelişmedir. Çünkü Megane hem kalite hem de sınıf olarak hayli mesafe kat etmiş fiyat konusunda ise baya yükseliş sağlamıştı.

Sedan serisinde daha uygun fiyata şık bir sedan serisi ihtiyacı olan Renault için bu gelişme daha güzel sonuçlar doğuracaktır. Ayrıca değişen çağda Symbol modelinin yeterli olmadığını anlayarak Renault Taliant modeli ile çok daha ileri gidebilir. Symbol modeline göre daha sağlam, dayanıklı ve daha şık bir model ihtiyacını bu seri ile karşılayacaktır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst