Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault Megane İngiltere’de sadece hibrit satılacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Renault İngiltere'de dizel ve benzinli seçeneğini sonlandırdığını açıkladı. Yani Renault Megane İngiltere'de sadece hibrit satılacak! Bu da ülkelerin bir bir içten yanmalı olan motorları artık yasakladığını işaret ediyor.

İngiltere ve İsviçre gibi ülkeler emisyon değerleri ve doğa kirliliği için bu konudaki hassasiyetini daha önceden duyurmuştu. Bu gün gelen açıklamada ise Renault Megane sadece hibrit versiyonunu ülkede satışa sunacak.

Avrupa hızlı şekilde elektrikli ve hibrit motorlara geçiyorlar!​

Avrupa'da ve dünyanın bazı ülkelerinde içten yanmalı motorlar yasaklanmaya başladı. Çünkü doğayı kirletme ve gaz salınımı yönünden bu motorlar kirliliğe yol açmakta idi. Hibrit motorlar ise onlara göre daha da az gaz salınımı yapmaktadır. Elektrikli motorlar ise hiç salınım yapmadığı için kirlilik konusun da en fazla tercih edilen motor olmaktadır.
Renault Megane İngiltere'de sadece hibrit satılacak!

Renault İngiltere'de ise Megane modelinin sadece hibrit seçeneğini satışa çıkarıyor. Bu araçta ise 60 Bg lik elektrikli dışardan şarj edilebilir motor yer alıyor. Buna ilave 160 Bg 1.6 benzinli motor yer alıyor. Araçta 1.6 benzinli motor olsa da 100 km de 2 litrenin altında değerler sunuyor. Bu yüzden de benzinli motorlara göre yarıdan aşağı performans göstermektedir.

Renault'un bu dönüşümü diğer ülkeler için de gelecektir. Çünkü hemen hemen Avrupa ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelerde benzer kararlar almaya başladılar. Ayrıca belirtilmesi gereken bir konu da hibrit araçlar diğer araçlara göre daha pahalı çıkıyor. Çünkü üzerinde çift motor yer alıyor. Ayrıca daha ekonomik olan bu araçlar çokça tercih ediliyor.

Renault Megane hibrit PHEV olarak geçiyor. Yani şarj edilebilen hibrit olarak da desek yeridir. Çünkü bu aracın elektrikli olan motoru kullanmak için evden şarja bağlamanız gerekiyor. Özellik olarak hem kendini şarj eden hem de kablolu şarj edilebilen yapıya PHEV hibrit denilmektedir. Bu yüzden de yakıt kısmı 100 km de 2 litrenin altına düşmektedir. Bu arada hibrit Megane için sizin düşünceniz nedir? Almayı düşünür müsünüz?
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst