Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault Elektrikli Araba Konusunda 2030 Hedeflerini Koydu


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Renault elektrikli araba konusunda çığır atlamak istiyor. Firma, Avrupa'nın en yeşil otomobil markası olma misyonunu edinmiş durumda. Geleceğin elektrikli otomobillerde olduğu son derece aşikar. Elektrikli otomobiller gerek üretim maliyetleri, gerek çevreye verdikleri hasar ve gerekse kullanılabilirlikleri bazında son derece iddialılar.

Öyle ki içten yanmalı motora sahip araçların yakın bir zaman içerisinde sonu gelecek diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda Volvo, 2023 yılına kadar bütün otomobil üretimini elektrikli yapmak istediğini açıklamıştı. Zira Volvo'nun bu noktadaki hedefi geleceği yakalamak. Bu bağlamda firmaların gelecekte sadece elektrikli otomobilleri düşündüklerini söylemek doğru olur.

Aynı zamanda Volkswagen ve BMW de üretecekleri otomobillerle beraber elektrikli araç dünyasında boy göstermek istiyor. Elektrikli araç konusunun ne kadar önemli olduğu bugün yeniden açıklığa kavuştu. Çünkü Renault tarafı yaptıkları bir açıklama ile gelecekteki hedeflerinin tamamen elektrikli otomobillere kaydığını açıkça ilan etti. Böylece ilerleyen zamanlarda Renault'tan daha fazla elektrikli araç göreceğimiz kesinleşmiş oldu.
renault elektrikli araba

Renault Elektrikli Araba Konusunda Lider Olmak İstiyor​

Renault, 2030 yılına kadar Renaulution büyümü stratejisini benimsemiş durumda. Bu stratejinin temelinde de elektrikli araçlar yatmakta. Renault'un an itibariyle hedefleri doğrudan sürdürülmesi mümkün olan enerji ve yeni teknolojiler şeklinde özetlenmekte.

Renault Patronu Luca de Meo, firmanın 2030 yılına kadar Avrupa'nın en yeşil markası olacağını iddia etmekte. Bu durumun son derece iddialı olduğunu yineleyelim. Çünkü unutmayın ki Avrupa'da birçok büyük oyuncu var, fakat Renault bu noktada kendisine güveniyor. Çevrimiçi bir sunumda konuya detay getiren Luca de Meo, "Grubun geri dönüşünün başarısı markayı sürdürmeye bağlı. Aynı zamanda marka yeniden konumlandırması da son derece önemli.

Bu noktada Renault en yeşil otomobil markası olmak durumunda" şeklinde konuştu. Firmanın E-Tech hibrit ve plug-in hibrit araç yelpazesi ile de tam elektrikli otomobillerin yanı sıra hibrit araçlarla boy göstermesi olası. İlerleyen süreçlerde Renault'un hamlelerini daha yakından takip edeceğiz. Bu noktada işin içerisine yeni araç modelleri de elbette girebilir. Renault elektrikli araba konusunda en az rakipleri kadar iddialı. Bakalım gelecek bu alanda kimi zirveye konumlandıracak, gelişmelerin takipçisi olacağız.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst