Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault Clio 4 modeline veda Clio 5’e merhaba!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Renault Clio 4 modeline veda Clio 5'e merhaba! Artık Clio 4 serisi üretilmeyecek. Yerine 2019 sonlarında tanıtılan ve 2020 de ülkemizde satışa çıkan Clio 5 serisi üretilmeye devam edilecek. Şimdi gelelim haberimizin detay kısmına;

Renault Clio 4 Modeline veda​

OYAK Renault'un Bursa fabrikasında üretilen Clio 4 modelinin artık üretimi durdu. Clio modeline çağ atlatan ve hala en çok satılan otomobiller arasında yer alan model artık üretilmeyecek. Clio 4;
Renault Clio 4 modeline veda Clio 5'e merhaba!

Belki de Renault için çağ atlama sebebi olan model şimdilerde üretilmiyor. 2011 yılında başlanılan ve satışlarda hemen hemen her yıl ilk 3 te yer alan çoğu yıllarda da birinci olan modele elveda denildi. Sadece Türkiye'de değil dünyada da bu model en çok satılanlar arasında yer aldı. Fransız üretici Renault bu araçtan hayli satarak en çok satılan modellerden olmayı başardı.

Ayrıca 1990 yılında başlanılan ilk modelinden itibaren toplamda 15 milyon araç satılmıştır. Bu sayıyla beraber en çok satılan Renault logolu model olma özelliğine sahiptir. Türkiye de üretilen Clio 4 modeli Ülkemiz başta olmak üzere Fransa, İngiltere İspanya ve İtalya dahil 52 ülkeye ihraç edilmektedir.

Ayrıca bu model Renault otomobil üreticisine gerçekten çağ atlatan model olmuştur. Ayrıca Oyak Renault Araç Fabrika Direktörü Murat Taşdelen şunları söyledi: “Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran Clio’nun dördüncü neslinin üretimini sonlandırıyoruz. Yerini tamamen yeni nesline bırakan Clio 4, yıllar boyunca hem Renault Grubu’nun hem de Oyak Renault’nun yüz akı oldu. Ülkemizde de en çok satılan modeller içinde hep en üst sıralarda yer aldı."

"Kasım 2011’de fabrikamızda üretime başladığımız ve 10 yıla yakın aralıksız sürdürerek iki milyondan fazla adete ulaştığımız Clio 4 üretimini sonlandırırken, Renault Grubu’nun elektrikli araçlara geçiş stratejisi doğrultusunda, yüksek teknoloji barındıran Clio 5 ve Clio 5 Hibrit’in üretimine başarıyla devam ediyoruz." diyerek sözlerini sonlandırdır.

Clio 5 daha şık ve benzersiz​

Artık Clio 4 yerine Clio 5 modeli üretilecek. OYAK Renault Türkiye fabrikasında üretilecek model 5 serisi olacak. Yine dünyada en çok satanlar için iddialı gösterilen bu model için aralıksız üretim ve ihracat yapılmaktadır. Eskisine göre daha şık ve abisi megane gibi görünen model daha da estetik görünmektedir. Spor ve asil görünen Clio 5 kardeşi Clio 4 e göre daha çok tercih edilmektedir. Clio 5;
Renault Clio 4 modeline veda Clio 5'e merhaba!

Yazımızın sonlarına gelirken de 2011 den bu yana ülkemizde üretimi devam eden model için yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorumlar kısmından bizlerle yorumlarınızı yazabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst