Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Renault 5 Prototipi Görüntülendi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,249
Tepkime puanı
261
Renault 5 Prototipi Görüntülendi bilgisi yer almaktadır. Renault, en son elektrikli konsept otomobili için geçmişe baktı. Renault 5 Prototype, kült klasik Renault 5 hatchback'ten esinlenen retro tasarıma sahiptir.

Orijinal Renault 5, 1972'de mütevazı bir ekonomik otomobil olarak piyasaya sürüldü, ancak aynı zamanda Dünya Ralli Şampiyonası'nda (WRC) rekabet etmek için inşa edilen orta motor R5 Turbo hot hatchback'i de ortaya çıkardı. Amerika Birleşik Devletleri sadece Renault Le Car olarak satılan temel versiyonlara sahipti.

Renault 5 Prototipi Görüntülendi​

İkinci nesil bir model 1984 yılında tanıtıldı, ancak ABD'ye hiçbir zaman ithal edilmedi. Bu nesil kendine ait, daha az radikal bir performans varyantı olan 5 GT Turbo'ya sahipti.
Renault 5 Prototipi Görüntülendi
Renault, 5 Prototip için herhangi bir şartname yayınlamadı, sadece tamamen elektrikli olduğunu söyledi. Ancak stil, WRC otomobillerini çağrıştıran kutulu tekerlek kemerleri ve eğimli bir C sütununa sahip tanıdık profil gibi özellikleri içeren, R5 Turbo ve geçmişin diğer en iyi performans modelleriyle kesinlikle uyumlu. Ön tamponda geçen Renault ismi, bu EV'nin ızgarasının olmamasına dikkat çeken modern bir dokunuş.

5 Prototip'in üretim versiyonu, Renault'nun yakın zamanda burada bir geri dönüş girişiminde bulunma olasılığı düşük olduğundan ABD için uzun bir şans olacak. Bununla birlikte, Amerikalılar muhtemelen Le Car'dan veya motor sporlarından gelen R5'in şeklini tanıyacaklar ve markanın ABD'de geri çekilmesine yol açan daha sonraki diğer çabalarla aynı türden bir bagaja sahip olmayacak.

Avrupa'da, tamamen elektrikli bir 5, Renault'ya halihazırda güçlü bir satıcı olan Zoe ile birlikte ikinci, daha stil odaklı bir elektrikli otomobil verecek . Renault'nun uzun süredir yüksek performanslı bir Zoe'den bahsettiğini ve Alpine spor otomobil markasını tamamen elektrikli hale getirdiğini unutmayın.
Renault 5 Prototipi Görüntülendi
5 Prototip, başta Avrupa pazarı için olmak üzere, retro stil ile birkaç yeni küçük ve sportif elektrikli hatchback'e katılıyor. Diğerleri arasında Honda E ve ikinci nesil Fiat 500e yer alıyor; ikincisi, uyumlu otomobil öncülünden daha iddialı görünüyor. Renault, 2025 yılına kadar tamamı elektrikli yedi model piyasaya sürmeyi planlıyor ve yeni bir mobilite girişimini başlatıyor.

Mobilize olarak adlandırılan şirket, mobilite hizmetlerini başlatmak için Renault'nun mevcut finansmanından, bayiliğinden ve yazılım altyapısından yararlanacak ve amaca yönelik bir elektrikli otomobile sahip olacak. Bu, Ami elektrikli arabasını bir kiralama planı kapsamında piyasaya süren rakip Citroën'in yaklaşımından farklı değil.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,457
Mesajlar
5,045
Kullanıcılar
9,961
Son üye
YakupDincer
Üst