Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Preveze Denizaltı Modernizasyonu Projesinde Son Gelişmeler


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından desteklenen projelerde yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu kapsamda gelişen teknolojiyi bu tür projelere yansıtan Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM) milli teknoloji hamlesinde önemli bir rol üstleniyor.

Dünyanın en aktif donanmalarından biri olan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nı yerlilik ve millilik oranı azamiye çıkarılmış sistemlerle donatan STM projelerine her geçen gün yenilerini ekliyor. STM son olarak Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan 4 adet Preveze Sınıfı Denizaltının Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi’ni tamamladı.

Bu kapsamda STM öncelikli olarak tedarik edilmesi gereken sistemlerin Deniz Kabul Tecrübelerini ve Proje Kritik Tasarım Aşaması’nda sona geldiğini duyurdu. Trükiye’nin savunma sanayii ve milli teknoloji hamlesini bir adım öteye götürmek için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

4 Adet Preveze Denizaltıya Güncelleme

4 Adet Preveze Denizaltıya Güncelleme
SSB öncülüğünde başlatılan Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu’nda önemli bir eşik daha geçildi. Bu kapsamda 4 adet Preveze sınıfı denizaltının modernizasyonunu kapsayan PREVEZE-YÖM projesinde tasarım aşamaları devam ederken önemli mir kilometre taşı geride kaldı.

Çalışmalar devam ederken teslim edilmesi gereken Atalet Seyir, CTD Prob, Soğutulmuş Su ve Statik İnverter sistemlerinin deniz kabul tecrübelerinin başarıyla tamamlanması dikkat çekti. Bu süreçte projenin Kritik Tasarım Aşaması da SSB öncülüğünde onay aldıktan sonra tamamlandı.

Bu kapsamda projede merakla sürdürülen tasarım aşamalarında sona gelinmiş oldu. PREVEZE-YÖM ile eş zamanlı olarak yürütülen ve STM’nin platform entegrasyonunu hazırladığı MÜREN Savaş Yönetim Sistemi Projesi’nde de ilk gemi için platform entegrasyonu bitti.

Türk Denizaltıları STM’ye Emanet

Preveze Sınıfı Denizaltı Yarı Ömür Modernizasyonu Projesi; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterinde bulunan TCG Preveze (S-353), TCG Sakarya (S-354), TCG 18 Mart (S-355) ve TCG Anafartalar (S-356) denizaltılarının modernizasyonunu kapsıyor. Türk savunma sanayiinde yerli ve milli oranını artırmak için harekete geçen kurumlar tüm ürünlerin platform entegrasyon faaliyetlerini STM sorumluluğunda tamamladı. Projede STM, ASELSAN, HAVELSAN ve ASFAT iş ortaklığı yapılıyor. Türk donanması denizaltı modernizasyon ve inşa projelerinde pek çok görev STM tarafından yürütülüyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst