Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Porsche yarış koşullarında sentetik yakıtı test ediyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Porsche yarış koşullarında sentetik yakıtı test ediyor! Otomobil üreticisi Perşembe günü basın açıklamasıyla, Porsche'nin sentetik yakıt geliştirme programına yarış koşullarında testlerle devam edeceğini duyurdu.

Porsche'nin geleneksel benzine göre daha düşük seviyede karbon emisyonu üreteceğine inandığı sentetik yakıt, seri sponsoru ExxonMobil ile ortaklaşa 2021 ve 2022 sezonlarında Mobil 1 Supercup yarış serisinde test edilecek.

Porsche yarış koşullarında sentetik yakıtı test ediyor!​

Mobil 1 Supercup, 911 GT3'ün özel olarak hazırlanmış bir versiyonunu kullanan tek model bir yarış serisidir . Süper Kupa uluslararasıdır, ancak Porsche, aynı otomobil spesifikasyonunu kullanarak Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da bölgesel Carrera Cup serileri de yürütmektedir.

Porsche, ExxonMobil'in diğer markalarından biri kullanılarak Esso Yenilenebilir Yarış Yakıtı olarak adlandırılan yakıtın ilk pist test testinin 30 Mart'ta Hollanda'daki Zandvoort pistinde yapıldığını söyledi.
Porsche yarış koşullarında sentetik yakıtı test ediyor!
Yakıt, Şili'deki Haru One pilot fabrikasından temin edilmektedir. Porsche'nin geçen yıl açıkladığı geliyor. Tesis, suyu hidrojen ve oksijene ayırmak için rüzgarla üretilen elektriği kullanıyor. Hidrojen daha sonra atmosferik karbon dioksit ile birleştirilerek metanol üretilir ve bu da sentetik yakıtın temelini oluşturur. Porsche, fabrikanın 2022'de 130.000 litre (34.340 galon) yakıt üretmesini bekliyor.

Yakıtın çoğu, onu 2022 boyunca Supercup yarış serisinde kullanmayı planlayan Porsche'ye gidecek. Bu noktada Porsche, ikinci bir teste başlamayı planlıyor. Otomobil üreticisinin iddia ettiği Esso Yenilenebilir Yarış Yakıtı'nın iterasyonu, mevcut yakıtlara kıyasla sera gazı emisyonlarında% 85 azalma sağlayacağını iddia ediyor. Elektrikli arabalarla ilerlemeye devam ederken, Porsche sentetik yakıtlar konusunda oldukça yükselişe geçti.

Porsche GT arabaları ve motor sporları başkan yardımcısı Dr. Frank Walliser, Şubat ayında sentetik yakıtlı arabaların EV'lerden daha düşük genel emisyona sahip olabileceğini söyledi (üretimden kaynaklanan emisyonlar hesaba katıldığında) ve Porsche'nin mevcut tüm içten yanmalı motorlarının yapabileceğini söyledi.

Sentetik yakıtı değişiklik yapmadan kullanın. Otomobil üreticisi, klasik otomobilleri daha zorlu emisyon standartları karşısında yolda tutmanın bir yolu olarak sentetik yakıtları da kullandı. Porsche araştırma ve geliştirme yönetim kurulu üyesi Michael Steiner yaptığı açıklamada, "Araçların elektrifikasyonu bizim için en yüksek önceliktir" dedi. "(Sentetik yakıtlar) güç aktarım stratejimizin iyi bir tamamlayıcısı."
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst