Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Porsche Taycan incelemesi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Porsche Taycan nasıl bir araba? Özellikleri neler? Menzili ne kadar? Batarya kapasitesi ve şarj süresi ne kadar? Tüm bunlara yanıt verdik. Porsche Taycan, teknolojiyle dolu, sürüşü rahat ve virajlardaki Tesla Model S'den daha iyi, ciddi anlamda hızlı, ciddi anlamda lüks dört kişilik bir spor otomobil.

Porsche Taycan nasıl bir araba?​

Porsche 911 devasa bir Marshall gitar amplifikatörü gibiyse, yeni Taycan daha çok modern bir Bluetooth hoparlör gibi. Benzer bir iş yapıyor, ancak birlikte yaşaması daha kolay olan çok daha yüksek teknolojili bir şekilde. Elbette, tüm elektrikli gubbinleri, bir Tesla Model S'nin derisinin altında gizlenen benzinle çalışan bir 911'den daha fazla ortak noktaya sahip olabilir, ancak Porsche Taycan'ın sinsi gövdesi sizi hiç şüphe yok ki bu, dönüş yapmak için tasarlanmış bir elektrikli otomobil.

volt tam hıza dönüşür. Kıvrımlı kaputu, ince hava girişleri ve zarif eğimli tavan çizgisi, 911 ve Panamera arasında bir geçiş gibi görünürken, lazer benzeri tam genişlikte fren lambası ve isteğe bağlı uber-aerodinamik alaşım jantlar Taycan'a kendi fütürist havasını verir. Bu tema, Porsche Taycan'ın 911'in sürücü odaklı kabin düzenini bir hafıza çubuğunu sallayabileceğinizden daha fazla teknoloji ile birleştirdiği içeride devam ediyor.

Porsche'nin ticari marka analog devir sayacının yerine oturan geniş ekran dijital sürücü ekranına ek olarak, merkezi bir bilgi-eğlence ekranı, otomobilin ısıtma ve havalandırma kontrolleri için ayrı bir dokunmatik ekran bulunuyor. Sürüş müziğinin anahtarlarını teslim etmekte sorun yaşıyorsanız, ön koltuktaki yolcu için torpido gözünün üzerinde isteğe bağlı bir ekran bile var.

Bu ekranları çalışır durumda tutmak için gereken tüm piller ve Taycan'ın elektrik motorlarına güç veren piller, otomobilin tabanının altına sıkışmış, ancak buna rağmen, sürücü koltuğunda hala güzel ve alçak oturuyorsunuz.

Arkadaki iki koltuk öndekiler kadar geniş değil – bir buçuk metreden uzun olanlar tavan boşluğu için biraz mücadele edecek – ama en azından Porsche Taycan'ın kabinini korumanıza yardımcı olacak bolca diz mesafesi ve oldukça az boşluk var temiz ve düzenli. İsteğe bağlı olarak '2+1' düzeni için üçüncü bir emniyet kemerine sahip olabilirsiniz, ancak ortada oturmak sefillikten başka bir şey değil.
Porsche Taycan incelemesi
Ne yazık ki, bagaj alanı Audi RS7'nin beğenisine uygun değil ve Taycan'ın ön bagajı daha küçük 911'deki kadar büyük değil. Yine de şarj kablolarını saklamak için mükemmel bir yer. Şarjdan bahsetmişken, Porsche Taycan'ın pillerini evde bir duvar kutusu kullanarak boş duruma getirmek yaklaşık dokuz saat sürecek, 50kW'lık bir şarj cihazı ise pillerini yaklaşık 75 dakikada %0'dan %80'e yükseltebilir.

Ancak 270kW'lık bir şarj cihazı bulabilirseniz bu süre 23 dakikaya düşüyor. Pilleri tam doluyken, giriş seviyesi Porsche Taycan, tekrar takmanız gerekmeden 268 mil yol kat edebilir. Arkadan tahrikli otomobilin aküsünü yükseltin ve bu 301 mile yükselir. 4S'ye çıkın ve bunun 257 mil'e biraz düştüğünü göreceksiniz.

Sırada, Taycan Turbo 279 mile kadar seyahat edebilirken, daha güçlü Turbo S'nin 257 mile yapması gerekiyor. Bu fena değil - birkaç günlük yolculuk için fazlasıyla yeterli - ancak Tesla Model S Uzun Menzilli, 370 millik bir menzille hala sahada lider. Yine de performans açısından Porsche Taycan ve Tesla Model S arasında seçim yapmak için daha az şey var.

Üst düzey bir Turbo S modeli 0'dan 60 km/s hıza 2,8 saniyeden daha kısa sürede çıkabilir ve 161 km/s hıza ulaşabilirken, Tesla Model S Performance aynı sürati 2,4 saniyede yönetir ve 155mph'de zirveye ulaşır. Arkadan tahrikli giriş seviyesi otomobil, bu sprint'i saygın bir 5,4 saniyede yönetebilir, ancak bu rakamın önerdiği kadar direksiyonun arkasında hızlı hissetmez. 4S biraz daha hızlı, 0-60mph'yi dört saniyede düz bir şekilde yönetiyor.

Taycan'ın daha yüksek azami hızı, kısmen iki vitesli şanzımanı sayesinde. Elektrikli otomobillerin çoğunda bir kutu çark yoktur, ancak Taycan, off-the-line hızlanmasını artırmak, en yüksek hızını artırmak ve seyir sırasında enerji tüketimini azaltmak için düşük ve yüksek hızlı viteslerle birlikte gelir. Ayrıca Porsche Taycan'ı sürüşü en eğlenceli elektrikli otomobillerden biri yapmak için tasarlanmış bir dizi yüksek teknolojili elektrik sistemi var.

Bunlar, dört tekerlekten çekiş sistemini , tork yönlendirme sistemini, havalı süspansiyonu (giriş seviyesi otomobiller hariç tüm otomobillerde standarttır) ve direksiyonu kontrol ederek Taycan'ı bir yığın ağır yük tarafından ezilen çoğu otomobilden çok daha çevik hissettirir. piller. Tabii ki, büyüklüğü 911 kadar güçlü bir dizi firketenin üstesinden gelemeyeceği anlamına geliyor, ancak Porsche Taycan'ın dar dönüşlerdeki soğukkanlılığı Tesla Model S'i biraz kıskançlıktan daha fazla hissettirecek.

Benzinle çalışan Panamera kuzeni gibi, Porsche Taycan da mükemmel bir otoyol kruvazörü yapıyor. Havalı süspansiyon, giriş seviyesi otomobil (olması gereken bir seçenek olduğu yerde) hariç hepsinde standarttır ve onu Tesla Model S'den daha sessiz ve daha rahatlatıcı bir sürüş yapmak için bol miktarda ses yalıtımı vardır; pek çok sürücü yardımı özelliğine sahip olmamasına rağmen.

Bütün bunlar, Porsche Taycan'ın sadece iyi bir elektrikli araba olmadığı, aynı zamanda gerçek bir Porsche olduğu ve yeni araba alışveriş listenizde yer almaya değer olduğu anlamına geliyor. En son Porsche Taycan kiralama fırsatlarına göz atın . Veya yeni Porsche Taycan Cross Turismo elektrikli station otomobiline derinlemesine bakmak için aşağıdaki videoya dokunun.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst