Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Porsche Macan EV Özellikleri Hakkında Tahminler Geliyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Porsche Macan EV özellikleri ile yüksekleri hedefliyor. Lüks otomobil üreticisinin yeni serisi hakkında detaylar gelmeye başladı. Hemen hemen her üretici gibi Porsche de artık elektrikli araçlara yönelir vaziyette. Bu yönelimin meyvelerinden bir tanesi de Macan EV serisi olacak.

Macan EV serisi Porsche'nin iddialı olduğu ürün gruplarından bir tanesi. Zira araç gerek özellikleri ve gerekse sunduğu işlevselliklerle ciddi oranda dikkat çekiyor. Bu bağlamda da aracın bekleyeni oldukça fazla. Otomobilin 2023 yılında piyasada olması hedefleniyor. An itibariyle Porsche'nin ilgili ekibi de bütün enerjisini bu tarihe odaklamış vaziyette.

Böylece aracın 2023 yılına yetiştirilmesi birinci hedef olmakta. Uzun vadede aracın yetişip yetişmeyeceği ise meçhul, fakat şunu söyleyebiliriz ki marka halihazırda yeni nesil Macan testlerine başlamış durumda. Model platform bazında PPE üzerine kurulu olacak. Premium Platform Electric platformu üzerinde olan araç birçok işlevsellikle de beraber gelecek.

Aracın ilk test sürüşleri hakkında bazı görüntüler paylaşıldı. Araçla alakalı olarak ortaya çıkan görüntüler ilk olma özelliğini taşımakta. Bununla birlikte aracın Porsche için büyük önem taşıdığını söylememiz mümkün.
Porsche Macan EV Özellikleri

Porsche Macan EV Özellikleri​

Aracın özellikleri tam olarak açıklanmış vaziyette değil. Ancak özellik bazında ürünün Taycan modeli ile benzer olması muhtemel. Özellikle menzil bazında bu benzerliğin hat safhada olması beklentiler arasında. Çünkü Porsche araçlar gerek sundukları şartlar ve gerekse yapıları itibariyle belirli standartları yakalamak zorundalar.

Taycan bu standart bazında iyi bir örnek. Araçta 800V/350kW şarj kapasitesine kesin gözüyle bakılıyor. Fakat bu hususun da resmi açıklama olmadığının altını çizelim. Modelin uzun menzilli alternatifleri de olması son derece muhtemel. Bu durumda Macan EV'nin farklı bir segmente hitap edeceğini söylememiz de mümkün. Otomobilin gerçek yaşam testlerine kısa süre sonra başlanacak. Porsche yetkilileri bu konuda son derece heyecanlı olduklarını belirttiler.

Gerçek yaşam testleri için çeşitli koşulların sağlandığı ve dünya çapında üç milyon test kilometresi hedeflendiği paylaşılan bilgiler arasında. Prototipler ise alanda sürülen sayısız test denemelerinden sonra bir araya getiriliyor. Porsche Macan EV özellikleri beklenen haliyle bu şekilde. Uzun vadede otomobilin detayları geldiği zaman sizleri bilgilendireceğiz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,088
Son üye
drozy73
Üst