Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Pakistan’dan Türkiye’ye TİHA ve SİHA Siparişi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Tarih boyunca gerçekleşen savaşlarda bir ülkenin ordusunda yer alan askerlerin eğitimlerinin yanında ordunun sahip olduğu savunma araçlarının da büyük bir öneme sahip olduğu gözlenmiştir. Bu kapsamda yakın zaman önce başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı da bu gözlemin hala geçerli olduğunu göstermektedir.

Maddi bakımdan Ukrayna hükümetine göre oldukça üstün olan ve savaş kararı konusunda aldığı yaptırımlara rağmen kararından vazgeçmeyecek güce sahip olan Rus hükümeti, 4 ayı aşkın süredir Ukrayna sınırlarında devam ettirdiği saldırı harekatlarından sonuç elde edememiştir. Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’e ve diğer noktalara defalarca saldırı harekatı düzenleyen Rus ordusu, Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türk İHA ve SİHA’ları tarafından püskürtülmüş ve böylelikle de bunca süre boyunca sınır bütünlüğünü korumayı başarmıştır.

Türk İHA ve SİHA’larının özellikle sahada düşmana verdiği sert yanıtlar, henüz bir savaş ortamına dahil olmamış ancak sınırlarının güvenliğini korumak adına hazırlıklı bulunmak isteyen ülkelerin dikkatini çekmiştir. Bu kapsamda birçok ülkeye ihraç edilen Türk savunma araçları, yüksek teknolojileri ve kabiliyetleri sayesinde hemen hemen her gün basında boy göstermeye devam etmektedir.

Ülkemizin milli gururları arasında yer alan yerli savunma araçlarına, bir talep daha olduğu bilgisi bugün gündemde ki yerini aldı. Yapılan resmî açıklamalara göre Pakistan hükümetinin Türk savunma araçları alanında sipariş verdiği bilgisi kaydedildi.

Pakistan Türk Savunma Araçlarına Talip Oldu!

Pakistan Türk Savunma Araçlarına Talip Oldu!


Bugün yapılan resmî açıklamalara göre kabiliyetleri, gelişmiş teknolojileri ve sahada ki başarıları ile dünya gündemine yerleşmeyi başaran Türk savunma araçlarına, Pakistan hükümetinin de talip olduğu bilgisi paylaşıldı. Edinilen bilgilere göre Pakistan hükümetinin Akıncı TİHA ve Bayraktar TB2 SİHA siparişinde bulunduğu öğrenildi.

Akıncı TİHA’nın İlk Kullanıcılarından Olacak!

Pakistan’ın Akıncı TİHA siparişi, oldukça büyük bir yankı uyandırdı. Şimdiye kadar Millî İstihbarat Teşkilâtı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterlerine girmeyi başaran Akıncı TİHA’nın ilk kullanıcılarından biri Pakistan olacak.

Yakın Zamanda Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na Teslim Edilecek!

Akıncı TİHA’ya ilişkin edinilen bilgilere göre savunma aracının yakın zaman içerisinde MİT ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterine de girmesi bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst