Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Otomotiv Devlerinin Elektrikli Otomobil Üretim Takvimleri


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında yeni bir otomobil satın almak isteyenler, içten yanmalı motora sahip modeller mi yoksa elektrikli otomobil mi satın almak gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Dünyanın önde gelen otomotiv şirketleri, uzun bir süredir beklenen elektrikli araç üretim takvimlerini kamuoyuna duyurdu.

Küresel ısınmanın ve iklim krizinin her geçen gün daha da kötüye gittiği dünyamızda elektrikli otomobillerin sıfır emisyon bakımından büyük fayda sağlaması bekleniyor. Otomotiv sektöründe elektrikli modellere geçiş planı, dünyanın önde gelen markalarında da hız kazandı. Dünyanın dört bir yanındaki otomobil devleri, elektrikli araç üretim takvimlerini yayınladı ve hangi yıllarda ne kadar üretim yapacaklarını duyurdu.

Markaların 2030 Yılında Elektrikli Otomobil Hedefleri

Markaların 2030 Yılında Elektrikli Otomobil Hedefleri
Alman otomobil üreticisi Audi, sıfır karbon emisyonu hedefinin parçası olarak 2026 yılından sonra içten yanmalı motora sahip otomobil üretmeyeceğini duyurdu. Yollarda en son içten yanmalı motora sahip Audi marka otomobili 2026 model olarak göreceğiz. Audi CEO'su Markus Duesmann, 2026 yılı itibarıyla Audi'nin yalnızca tamamen elektrikli otomobil modellerini piyasaya süreceği ifade ederken benzin ve dizel motorlu araç üretilmeyeceğini söyledi.

İngiliz otomotiv devi Rolls Royce, 2023 yılında ilk tamamen elektrikli modeli Spectre’yi piyasaya sürecek. Şirketin 2030 yılına kadar İngiltere Hükümetinin aldığı karar doğrultusunda bütün araçlarını elektrikli otomobil haline getirip üretecek. 2030 yılında İngiltere’de üretilen tüm otomobillerin elektrikli modellerden oluşması planlanıyor.

Elektrikli Otomobil Sektörünün Geleceği

Bir diğer lüks segment otomobil firması Jaguar, 2025 yılına kadar tamamen elektrikli otomobil üretimine geçecek. Bir diğer İngiliz Land Rover ise 2024 yılında piyasaya sürülecek tamamen elektrikli motora sahip modelin ardından önümüzdeki 5 yıl içinde 6 farklı %100 elektrikli otomobili piyasaya sürmesi bekleniyor.

Fransız otomobil firması Citroen ise 2030 yılına kadar tüm araçlarının tamamen elektrikli modellerden oluşacağını duyurdu. ABD merkezli Ford ise, 2026 yılının ortasına kadar binek otomobillerin tamamında sıfır emisyonlu veya plug in hibrit modellerin olacağını açıkladı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst