Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Otomotiv Devleri Yıkıldı! Ford ve Chevrolet Üretimi Durdurdu


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Hem ülke gündemi hem de dünya gündemi otomotiv sektörünü yakın takibe almışken, sektörde yaşanan problemler önlenemez bir hale gelmeye başladı. Geride bıraktığımız yılın son aylarında döviz kurlarında ve altın piyasasında yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra nerede ise 2-3 katı zamlanan sıfır kilometre ve ikinci el araçlar, yeni dönemde de zamlı fiyatları aracılığı ile satışa sunulmaya devam ediyorlar.

Bir yandan elektrikli otomobil haberlerinin gelmesi ile sektör temsilcilerini ve dünya genelinde yer alan sürücüleri heyecanlandıran otomotiv sektörü, bir yandan da araçların fiyatlarına yansıtılan yüksek oranlı zamlar nedeni ile vatandaşların mağdur olmalarına dolayısı ile de araç satışlarının düşmesine sebep oluyor. Yeni dönemde hali hazırda ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerden ötürü negatif yönde haberlere konu olan sektör, bir de pandemi ve diğer mali konulardan ötürü ortaya çıkan çip krizi ile savaşmaya çalışıyor.

Sene başından bu yana otomotiv sektörünün en büyük problemlerinden biri haline gelmiş olan çip krizi, nerede ise her gün sektörden kötü haberlerin gelmesine sebep oluyor. Yaşanılan çip krizi ve diğer tedarik sıkıntıları sebebi ile ara ara üretimlerini durduran otomotiv firmaları, gidişatın iyiye gitmediğini savunuyorlar. Son olarak geçtiğimiz hafta üretimi durdurma kararı almış olan otomotiv devlerinden olan Ford ve Chevrolet, bu kararları ile otomotiv gündemine bomba gibi düştü. İki firma, kararlarını resmi olarak paylaşarak kamuoyuna duyurdu yaptılar.

Ford'dan Üretimi Durdurma Kararı!

Ford'dan Üretimi Durdurma Kararı!
Hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde uzun yıllardır en çok tercih edilen otomotiv firmalarından biri olan Ford, yeni dönemde ortaya çıkan çip krizi sebebi ile üretime ara verdiğini açıkladı. Ford yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre Mustang modelinin üretildiği Flat Rock tesisinde, çip krizi sebebi ile üretime ara verildiği bilgisi kaydedildi.

Chevrolet'ten Üretimi Durdurma Kararı!

Geride bıraktığımız hafta Ford’dan sonra Chevrolet’ten de üretimi durdurma açıklaması geldi. Yapılan açıklamaya göre Camaron modelinin üretildiği Lansing Grand River tesisinde üretime ara verildiği bilgisi kaydedildi. Ancak üretimin çip krizi sebebi ile durdurulmadığı, sebebin farklı olduğu söylendi.

Üretime Ne Zaman Devam Edilecek?

İki otomotiv devi, 4 Nisan tarihinde yaptıkları açıklamada üretim durdurma kararının 1 hafta için geçerli olduğunu belirtti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,060
Son üye
Rüstem Yıldırım
Üst