Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Otomotiv Devleri Açıkladı: Çip Krizi 2025 Yılına Kadar Sürecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
2020 yılında Çin’in Wuhan kentinde görülen koronavirüs, kısa süre içerisinde tüm dünya ülkelerine yayıldı ve bu süreç sağlık kurumları tarafından “pandemi” olarak nitelendirildi. Koronavirüs salgının kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alması sonrasında kaydedilen vefat sayıları ve vaka sayıları, ülkelerin pandemi tedbirleri almalarına sebep oldu.

Bu tedbirler kapsamında kapanan fabrikalar, çeşitli tedarik problemlerinin yaşanmasına sebep oldu. 2 yılı aşkın süredir hayatımızda olan koronavirüs salgının sebep olduğu yıkımlar, yeni dönemde aşıların bulunmuş olmasına ve tedbirlerin hafifletilmiş olmasına rağmen etkilerini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle otomotiv sektöründe gözlenen olumsuz etkiler, çip krizinin yaşanmasına ve dolayısı ile araç üretimin azalarak mevcut araçların fahiş fiyatlar ile satışa sunulmasına sebep oldu.

Çip krizinin yoğun olarak yaşandığı şu günlerde otomotiv devlerinden arka arkaya üretimi durdurma kararları gelmeye başladı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Volkswagen ve BMW yetkililer, tablonun hiç de iç açıcı olmadığını gözler önüne serdi.

Volkswagen Yetkilisinden Çip Krizi Açıklaması!

Volkswagen Yetkilisinden Çip Krizi Açıklaması!
Bir süredir hayatımızda olan koronavirüs salgını sebebi ile ortaya çıkan çip krizi, otomotiv sektörünü derinden etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir röportaj veren Volkswagen Finans Direktörü Arno Antlitz, çip krizine ilişkin yönlendirilen sorulara yanıt vererek sektörün durumunu gözler önüne serdi.

Verdiği röportajda çip krizinin hala devam ettiğini belirten Direktör Antlitz, üreticilerin artan çip talebi ile başa çıkamadığını bu neden ile de bu problemin bir türlü çözüme kavuşamadığını dile getirdi. Antlitz, yarı iletken tedarikinde yaşanan problemlerin 2023 yılında iyileşme sürecine gireceğini ancak krizin tamamen çözüme kavuşmasının 2025 yılını bulabileceğini ifade etti.

BMW de Çip Krizi Açıklaması Yapmıştı!

Volkswagen Finans Direktör Arno Antlitz’in yapmış olduğu çip krizi açıklamalarından haftalar önce BMW CEO’su Oliver Zipse de konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Zipse yaptığı açıklamalarda çip krizinin 2023 yılında yavaş yavaş iyileşeceğini ancak sorunun tam olarak çözüme kavuşamayacağını ifade etmişti.

Araç Fiyatları Artacak!

Hem BMW hem de Volkswagen yetkilileri tarafından yapılan çip krizi açıklamalarından sonra açıklamalarda bulunan sektör temsilcileri, araç fiyatlarının daha da artacağını iddia ettiler.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst