Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Otomobil Markalarının En İyi Sloganları


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Otomobil markalarının en iyi sloganları? Hangi marka hangi sloganı kullanıyor? En etkili otomobil sloganlar nelerdir? Gibi sorular günümüzde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Her firma için slogan oldukça önem teşkil etmektedir. Müşterilerin aklında bu sloganlar sayesinde kalan firmalar için slogan hayati önem taşımaktadır.

Zaman zaman firmalar ürettikleri ürünlerle değil sloganları ile ortaya çıkabilmektedir. Bunlar içerisinde en akılda kalıcı olan sloganlar firmaların prestijini ve statüsünü yükseltmektedir. Özellikle Toyota’nın “benim babam, Toyota gibi adam” sloganı bir döneme damga vuran sloganlar arasında yer almıştır.

Sloganlar Nasıl Oluşturulur?​

Otomobil markalarının en iyi sloganları, bir ürünün satılmasını sağlayan talep yaratan ve bireylerin satın almasını tetikleyen en önemli faktördür. Markaların sloganları onların akılda kalıcılığı ve ölümsüzleşmesi için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle bir markanın sloganı bazı özellikleri akılda kalıcı olması için mutlaka taşımalıdır.

Bunlar içerisinde en önemlileri sloganın orijinal olmasıdır. Ayrıca bir sloganın akılda kalıcı olması için basit olması da gerekmektedir. Otomobil sloganlarından akılda kalıcı ve basit örnekler arasında BMC’ nin “bence BMC “olarak oluşturduğu slogan da fazlaca akılda kalan sloganlar arasında yer almıştır. Honda’nın basit ve akılda kalıcı sloganı "Honda hayat onda" da oldukça iyi otomobil sloganları arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Bu özellikler bir sloganda yer alması gereken hatırda kalıcılık ögesini karşılayan özelliklerden biridir. Otomobil markalarının en iyi sloganları oldukça yaratıcıdır. Yaratıcı sloganlardan birinin özelliği ürünle bütünleşen sloganın oluşturulmasının gereğidir. Chevrolet’in "Artısı Büyük" olarak hazırladığı sloganı + işaretini andıran sembolü ile özdeşleştirerek bu özelliği meydana getirmeyi amaçlamış ve başarılı olmuştur.

Ayrıca otomobiller için hazırlanan en iyi sloganlar araçların rekabetçi, olumlu ve farklılık özelliklerini de yansıtır nitelikte olmalıdır. Bu nedenle sloganlar üzerinde büyük ölçüde düşünülmeli ve markaya en yakışan sloganın oluşturulması gerekmektedir.

En İyi Slogan En İyi Firmayı Oluşturur​

Sloganlar gibi firmaların üretim kalitesi dikkat edilmesi gereken faktörler arasındadır. Araç kirala firmaları arasında slogan ve araç kalitesinin önemi firmanın prestiji bakımından oldukça önemlidir. Firmamız uzun yıllar müşterilerine sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile elde ettiği geniş tecrübe potansiyelini kullanarak piyasada başarılı bir konuma ulaşmıştır.

Sizler de kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetinin sunulduğu firmamıza resmi iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. Otomobil Markalarının En İyi Sloganları neler bunları sizlere sunduk. Şimdi de sizin en beğendiğiniz sloganı yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,113
Son üye
Sdemirkal25
Üst