Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

OTOKAR’dan 34 Milyon Dolarlık 4×4 Zırhlı Araç İhracatı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
OTOKAR, Kamuoyu Aydınlatma Platformu aracılığı ile bir açıklama yayınlayarak, 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ihracatı için 34 milyon dolar bedelinde sözleşme imzalandığını duyurdu.

OTOKAR Yaptı, KAP Açıkladı!

OTOKAR Yaptı, KAP Açıkladı!


Bugün, Türkiye’nin ihracat hareketlerine yönelik önemli bir gelişme yaşandı. Ülke gündemine bomba gibi düşen habere göre OTOKAR’ın adı henüz açıklanmamış olan bir ülkeye, 34 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştirdiği, ihracat edilen aracın ise 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç olduğu öğrenildi. OTOKAR tarafından yapılan ihracatın haberi Kamuoyu Aydınlatma Platformu tarafından yayınlandı.

Kamuoyu Aydınlatma Platformu tarafından yayınlanan OTOKAR ihracat açıklamasında, şu ifadeler kullanıldı: “Şirketimiz, 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ve araçlara ilişkin yedek parça, eğitim hizmetleri ve araç bakımı hizmetleri kapsamında yaklaşık 34 milyon dolar tutarlı yeni bir ihracat sözleşmesine imza atmıştır.

İmzalanan ihracat sözleşmesi, teminat mektubu işlemlerinin tamamlanması ve diğer izinlerin alınmasından sonra yürürlüğe girecektir. Sözleşme kapsamında, teslimatların bu yıl içerisinde başlaması ve 9 ay içerisinde de tamamlanması hedeflenmektedir.”

Birleşmiş Milletler Türkiye İhracat Hareketlerinin Verilerini Paylaştı!

Birleşmiş Milletler Konvansiyonel Silah Kaydı (UNROCA), Türk şirketlerinin 2020 yılı içerisinde ki ihracat hareketlerine yönelik resmi verileri açıkladı. Kurum tarafından açıklanan verilere göre 2020 yılında 9 farklı ülkeye zırhlı araç ihracatı gerçekleştirildiği ve teslim edilen araç sayısının 279 olduğu bilgisi kaydedildi. UNROCA, ihracatların Güney Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarına yapıldığını ifade etti.

2018 - 2019 Yılı Tekerlekli Zırhlı Araç İhracatına İlişkin Veriler Belli Oldu!

UNROCA Türk şirketlerinin 2018- 2019 yılları arasında gerçekleştirdikleri tekerlekli zırhlı araç ihracatlarına ilişkin de veriler paylaştı. Resmi verilere göre Türkiye’nin 2018 yılı içerisinde 309 zırhlı araç teslim ettiği ancak bu başarının 2019 yılında yüzde 16 düştüğü ve o yıl içerisinde toplamda 259 adet tekerlekli zırhlı aracın satıldığı bilgisi kaydedildi. UNROCA 2019 yılında zırhlı araç ihracatı gerçekleştirilmiş olan ülkeleri şu şekilde açıkladı:
  • Bahreyn: 90
  • Şili: 12
  • Gana: 40
  • Macaristan: 10
  • Umman: 23
  • Katar: 9
  • Somali: 12
  • Tunus: 4
  • Birleşik Arap Emirlikleri: 79
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst