Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Otokar, Eurosatory 2022 Fuarında Yerini Aldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Türk savunma araçları, Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte sektörde önemli bir yere ulaşmayı başladı. Özellikle savaş kapsamında Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türk İHA ve SİHA’larının sergiledikleri başarılı performanslar, yalnızca savaş ülkesinin değil diğer ülkelerin de dikkatini çekmeyi başardı.

Olası bir savaş senaryosu karşısında ordularının hazırlıklarının tamamlanmış olmasını isteyen ülke yönetimleri, Türkiye’nin yerli savunma araçlarına olan taleplerin artmasını sağladı. Bu kapsamda ilgili araçlar bazında ki ihracat oranında da gözle görülür bir yükseliş kaydedildi.

Ülkemizin savunma sanayii alanında ki çalışmaları tam gaz devam ederken, göğüs kabartan bir haber de bugün basında yerini aldı. Koç topluluğu şirketlerinden biri olan Otokar, Avrupa’nın en büyük savunma sanayi fuarı olan Eurosatory’deki yerini aldı.

Otokar Fransa'da!

Otokar Fransa'da!
Ülkemizin savunma sanayi alanında yürütülen çalışmalarında oldukça büyük bir rol üstlenmiş olan Koç topluluğu şirketlerinden Otokar, göğüslerimizi kabartmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak Avrupa’nın en büyük savunma sanayi olan Eurosatory için hareketlenen firma, Fransa’da düzenlenen fuarda yerini aldı. 17 Haziran tarihine kadar sürecek olan Eurosatory 2022’de, toplamda 6 araç tanıtılacak. Yapılan açıklamalara göre Eurosatory 2022’ye bin 500 katılımcı, 200’ü aşkın resmi delegasyon ve 33 ulusal pavyon katılacak.

Otokar Genel Müdürü'nden Açıklama!

Otokar firmasının Fransa’da düzenlenen, Avrupa’nın en büyük savunma sanayii fuarı olan Eurosatory 2022’ye katılması, basında büyük yankı uyandırdı. Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizin en deneyimli kara sistemleri üretici olarak Türkiye’yi yurt dışında da en iyi şekilde temsil ediyoruz.

35’i aşkın müttefik ve dost ülkede yer alan 55’in üzerinde kullanıcı envanterinde yer alan araçlarımız ile savunma sanayii çerçevesinde her geçen gün yeni başarılara imza atıyoruz. Bugün baktığımızda 33 bine yakın askeri aracımız var ve bu araçlarımız farklı coğrafyalarda, zorlayıcı iklim koşullarında çok çeşitli görevlerde aktif olarak hizmet veriyorlar. Envanterlerinde otokar araçlarına sahip olan kullanıcılarımız, yeni kullanıcılarıma referans oluyorlar. Biz de bu şekilde bayrağımızı her geçen yıl yeni ülkelerde dalgalandırabiliyoruz.”

Otokar'ın Fuarda Sergileyeceği Araçlar Belli Oldu!

Otokar firmasının Eurosatory 2022’de sergileyeceği araçlar şu şekilde:
  • ARMA 6x6
  • ARMA 8x8
  • TULPAR paletli araçlar
  • COBRA II
  • COBRA II MRAP
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst