Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Opel Tamamen Elektrikli Üreteceği Modelleri Açıkladı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Otomotiv dünyasının önde gelen markalarından Opel, elektrikli otomobil sektöründe söz sahibi olmak istiyor. Dev şirket, bu kapsamda 2022 yılından itibaren sadece elektrikli motor seçeneği ile üreteceği modellerini basına tanıttı. Bu tarihten itibaren Opel, duyurduğu bu modellerde içten yanmalı motor seçeneği kullanmayacak.

Markanın elektrikli otomobil sektöründe öne çıkma yarışındaki yeni stratejisi belli oldu. Opel’den yapılan resmi açıklamada 2022 yılından itibaren sadece elektrikli otomobil sınıfında üretilecek modeller tanıtıldı. Bu kapsamda Combo Life, Vivaro Combi ve Zafira Life modelleri bu yıldan itibaren sadece elektrikli olarak üretilecek.

Tüm hafif ticari araç ürün gamı dahil olmak üzere 11 Opel modeli 2022 yılının ortasına kadar tamamen elektrikli hale gelecek.

Opel’den Emisyonsuz Ticari Araçlar

Opel’den Emisyonsuz Ticari Araçlar
Otomotiv dünyasının ses getiren markalarından olan Opel, elektrikli otomobil pazarında da önemli bir yer sahibi olmak istiyor. Bu kapsamda marka emisyonsuz ürün gamına giden yolda bazı modellerinde değişiklik yaptı.

Böylelikle 2022 yılından itibaren Opel Combo Life, Vivaro Combi ve Zafira Life modelleri, içten yanmalı motor olmadan sadece elektrikli otomobil olarak sipariş edilebilecek. 2028 yılını önemli bir dönüm noktası olarak gören Opel CEO’su Uwe Hochgeschurtz, markanın sektördeki hedefinden söz etti:

“Elektrikliye bir alternatif yok. Opel, gelecekte çevre dostu yenilikleriyle dikkatleri daha da fazla üzerinde toplayacak. Son derece hızlı bir değişim içindeyiz ve 2024 yılından itibaren istisnasız her Opel modelinin elektrikli bir versiyonunu sunacak olmamız da bu değişimin göstergelerinden biri.”

2028’den Sonra Sadece Elektrikli

Avrupa’nın önde gelen otomobil üreticilerinden Opel, elektrikli otomobil sektörüne ayak uydurabilmek için hızlı bir değişim içine girdi. Markanın müdürü Uwe Hochgeschurtz gelecek planlarında tamamen elektrikli modeller olduğunu belirtirken, “Ek olarak, Crossland ve Insignia modellerinin yeni versiyonları da yakında elektrikli olacak.

Taahhüdümüz gayet net; 2028 yılından itibaren Avrupa’da sadece elektrikli modellerimizi piyasaya sunacağız.” ifadelerini kullandı. Tüm dünyada olduğu gibi Avrupa ülkelerinde de emisyonsuz otomobil devrimi hızla gelişiyor. Avrupa’nın pek çok ülkesi 2030 yılına kadar tüm otomobillerin elektrikli modellere dönüşümünü desteklemeye ve bu alanda ciddi teşvikler vermeye devam ediyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst