Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Opel Elektrikli Araçlar için hedefini 2028 olarak belirledi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Alman otomotiv markası olan Opel Elektrikli Araçlar için hedefini 2028 olarak belirledi! Elektrikli otomobillere önemin arttığı ve markaların bir bir hedef açıkladığı zamanda Opel'den de bir açıklama geldi. Opel, elektrikli araçlara geçiş stratejisinde bir sonraki adıma geçerek, yeni hedefini 2028 yılı olarak açıkladı.

Opel Elektrikli Araçlar için hedefini 2028 olarak belirledi!​

Opel yönetimi yaptığı açıklamada şu an mevcuttaki modellerin 2024 yılına kadar elektrikli versiyonunu çıkaracağız. Daha sonra da ana pazarımız olan Avrupa'da sadece bu elektrikli versiyonları satışa sunacağız. Yani bizim için tam manasıyla Avrupa'da EV'lere geçmişimiz 2028 yılında olacak açıklamasında bulunuldu.

Opel'in hedefine ulaşması için de 2021 sonundan başlayarak 2024 yılına kadar 9 mevcut modelin elektrikli versiyonunu tanıtacak, daha sonra da yavaş yavaş 2028 yılına kadar da içten yanmalı motorları satıştan kaldıracak. Bunu da bu yılın sonunda görmeye başlayacağız.

Opel elektrikli otomobil gelişimine destek olarak motorların ve bataryaların gelişiminde önemli rol oynayacak. Örnek bir model olarak da %100 elektrikli Opel Corsa'ya bakabilirsiniz.
Opel Elektrikli Araçlar için hedefini 2028 olarak belirledi!
Bu 9 ana modelin elektrikliye kavuşmasından sonra Avrupa pazarında sadece EV'ler satışa devam edecek. Daha sonraki aşama ise Çin piyasası olacak. Orada da satışları tamamen elektrikli araçlar olarak yapacak. Şirket bu sayede global bir elektrikli araç üreticisi olmayı hedefliyor.

Ayrıca marka olumlu geri dönüş aldığı Manta GSe ElektroMOD modelini de elektrikli olarak üretmeyi planlıyor. Opel bu modeli 10 yıl içerisinde hazırlayıp piyasaya sürmeyi planlıyor. Opel yönetimi, elektrikli otomobil üreterek sıfır emisyon ve çevreye duyarlı bir marka olmayı hedeflediklerini dile getirdi. Çinkü içten yanmalı motorlar aksine, elektrikli motor doğaya salınım olarak yok denecek kadar az salınım yapmaktadır.

Dünya karbon salınımı açısından ise içten yanmalı motorlar yüzünden kirlenmektedir. Bu yüzden elektrikli otomobiller için geçiş daha da hızlanmış durumdadır. Batarya teknolojisinin gelişmesiyle de birlikte Opel Elektrikli Araçlar için hedefini 2028 olarak belirledi.

Çünkü tüm otomobil markaları bir bir tarihler paylaşarak EV'ler için zamanın geldiğini dile getirdiler. Batarya, şarj ve menzil sorunlarını da bir kaç yıl içinde son bulacağı görüşünde olan Opel yönetimi tam anlamıyla hazır olduklarını dile getirdi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst