Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

ODD Açıkladı: Elektrikli Araç Üreticileri Nisan Ayında Umduklarını Bulamadı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Otomotiv Distribütörleri Derneği otomotiv sektörüne yönelik yürütmüş olduğu araştırmasının sonuçlarını açıkladı. ODD tarafından yapılan açıklamaya göre sektörde durgunluğun devam ettiği ve sıfır kilometre araçlara yönelik taleplerin azaldığı bilgisi kaydedildi. Aynı çalışmada, büyük umut vaat eden elektrikli araç modellerinin satışlarında da henüz bir ivmenin yakalanamadığı gözler önüne serildi.

ODD Verileri Açıklandı!

Her ay otomotiv sektöründe yürüttüğü çalışmanın sonuçlarını yayınlayan ve söz konusu çalışma verilerini hem aylık hem de yıllık bazda karşılaştıran Otomotiv Distribütörleri Derneği, nisan ayının tamamlanması ile birlikte yeni bir çalışma yürüttüğünü ve yürüttüğü çalışmalar sonucunda araç satışlarının düştüğü bilgisine ulaştığını bildirdi.

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından yayınlanmış olan nisan ayı verilerine göre bir ay içerisinde Türkiye sınırlarında 45 bin 564 adet aracın satıldığı, bu verinin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,8 oranında daha düşük olduğunu bilgisi kaydedildi. ODD, yapmış olduğu açıklamada bu verinin son 10 yıllık satış verilerine göre ise yüzde 5,1 oranında düşük olduğunu bildirdi.

2022 yılının ilk 4 ayı kapsamında satılmış olan araçlara yönelik de bir çalışma yaptığını belirten ODD, nisan ayına kadar toplamda 212 bin 85 aracın satıldığını, bu sayının geçtiğimiz yılın aynı döneminde 260 bin 148 adet olduğunu ifade etti.

Elektrikli Araç Satışları Beklentiyi Karşılayamadı!

elektrikli-arac-satislari-beklentiyi-karsilayamadi.jpg
Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanmış olan araç satış verilerine göre nisan ayı içerisinde satılan elektrikli araç sayısının bin 388 olduğu bildirildi. ODD tarafından açıklanan bu rakam, elektrikli araç sektörüne yapılan yüklü yatırımların şimdilik tam olarak karşılık bulamadığını gözler önüne serdi.

En Çok Satılan Araç Markası Renault Oldu!

Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanmış olan araç satış verilerine göre nisan ayı içerisinde sürücüler tarafından en çok tercih edilen araç markası, Renault oldu. Dernek, nisan ayında satılan Renault araç sayısının 8 bin 953 olduğunu bildirdi. İlk 4 aylık veriye bakıldığında ise birinciliğin Fiat’a ait olduğu ve satış sayısının 31 bin 30 olduğu bildirildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst