Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Northvolt ile Volkswagen pil anlaşması yaptı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
İsveçli lityum iyon pil üreticisi Northvolt ile Volkswagen pil anlaşması yaptı! Anlaşma detayları ve gerekli şartlar neler? Bunları haberimizde bulabilirsiniz. Elektrikli araçlar piyasaya girdikçe dünyada pil üretim firmaları git gide değer kazanmaya başladı desek yeridir. Çünkü elektrikli otomobiller içerisinde büyük batarya ile yoluna devam etmektedir.

Pil üreticileri ise şu an açık pazar konumuna gelmişlerdir. Bunun sebebi ise araç üreticileri diğer mekanik kısmı üretirken araç için batarya da dışardan almaktadırlar.

Northvolt ile Volkswagen Pil anlaşması detayları​

Şimdi bu yazımızda size Northvolt ile Volkswagen 14 Milyar Dolarlık pil anlaşması yaptı bunun detaylarını sunacağız. Bu anlaşma kapsamı daha da genişleyecek diyerek sözlerimize başlamak istiyoruz.

İsveçli lityum pil üreticisi Northvolt firması, otomotiv devi Volkswagen ile 14 milyar dolarlık pil anlaşmasına vardı. Volkswagen yaklaşık olarak 10 yıllık bir lityum pil ihtiyacını karşılamak için bu anlaşmayı yaparak elektrikli otomobil alanında çok daha kendini hissettirecek gibi görünüyor. Çünkü diğer firmalar elektrikli motorları geliştirmek üzerine yatırım yaparken, Volkswagen hem motora yatırım yaparak hem de Northvolt firması ile de lityum iyon pil anlaşması yaptı.

Bir nevi 8-10 yıllık bir pil ihtiyacını garanti altına almış oldu. Bu da hızlı hızlı elektrikli otomobil modellerini piyasaya sürecek düşüncesini bizlerde oluşturuyor. Bilindiği üzere Volkswagen elektrikli modelleri Volkswagen ID.3 ve Volkswagen ID.4 modeli idi. Yakın zamanda bir Elektrikli model daha duyurmayı düşünen Volkswagen için bu anlaşma yerinde ve hayati öneme sahip bir gelişme oldu.
Northvolt ile Volkswagen pil anlaşması yaptı!
Ayrıca Northvolt ise Asyalı şirketlerle rekabet ederek, 2030 yılına kadar Avrupa'da yüzde 25 pazar payına ulaşma düşüncesine sahip firma, Volkswagen firmasına da hisse satışında bulunacak söylentileri de duyulmaya başlandı. Öncelikle şunu da belirtmek isteriz ki iyon pil üreticisi Northvolt firması ürettiği bataryaların kapasitesini artırma yolunda iyi bir çalışma yürütüyor.

Volkswagen ile anlaşma sonrası bunu daha da fazla geliştirmeyi düşündüklerini açıklayan şirket yetkilileri, gelecekte en uzun menzile gidebilen pil üreteceklerini söylediler. Bu anlaşma hem Northvolt firmasını hem de otomotiv devi Volkswagen için çok iyi bir ortaklık oluşturdu. Sizce bu anlaşmadan sonra Volkswagen, firması elektrikli otomobil modellerini hızlıca artırır mı? Düşüncelerinizi bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,105
Son üye
Arifkara
Üst