Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Nissan’dan Bir Hayal Kırıklığı Daha: Ariya’nın Üretimi Yine Ertelendi!

ADMİN

Admin
Yönetici
Geride bıraktığımız yılın son aylarında ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmeler, birçok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de çeşitli sorunların gözlenmesine sebep olmuştu. Araç üretimlerinin maliyetlerini arttıran bu gelişmeler, bazı firmaların bir süreliğine üretime ara vermelerine, mevcut araçlarda ise fiyat güncellemesine gidilmesine yol açmıştı.

Yeni dönemde de etkileri gözlenmeye devam eden ekonomik gelişmelerin üzerine bir de küresel çip krizi eklendi. Hem 2 yılı aşkın süredir hayatımızda olan koronavirüs salgını hem de diğer tedarik problemlerinden ötürü ortaya çıkan çip krizi, otomotiv firmalarının üretim süreçlerine direkt olarak etki etti.

Bir süredir otomotiv sektörünü direkt olarak etkileyen olumsuz gelişmelerin yaşanması, otomotiv firmalarının bölgesel üretimlerini durdurmalarına sebep oldu. Sektöre son üretim durdurma haberi Nissan’dan geldi. Nissan hem vatandaşlar hem de sektör içerisinde yer alan diğer kişiler ve firmalar tarafından merak ile beklenen yeni elektrikli aracının üretimini, çip krizi sebebi ile ileri bir tarihe ertelediğini duyurdu.

2020'de Tanıtılan Ariya 2021'de Piyasaya Sürülemedi!

2020'de Tanıtılan Ariya 2021'de Piyasaya Sürülemedi!
Ülkemiz başta olmak üzere diğer dünya ülkelerinde de sürücülerin sıklık ile tercih ettiği araç markalarından biri olan Nissan, otomotiv sektörünün elektrikli araç üretimine yöneldiği andan itibaren çalışmalara başlamıştı. 2020 yılında Ariya modelini tanıtan firma, bu modeli ile elektrikli araç sektörüne damgasını vurmayı planlıyordu.

Ancak planlama süreci istendiği gibi gitmedi. 2021 yılında Avrupa ülkelerinde satışa sunulması beklenen Nissan Ariya, yaşanan çip krizi sebebi ile yollarda ki yerini alamadı. Nissan, o tarihlerde resmi bir açıklama yaparak araç üretiminin ertelendiğini duyurmuştu.

Bir Erteleme Haberi Daha!

Nissan 2020 yılında tanıttığı ve 2021 yılında piyasaya süreceğini duyurduğu Ariya modeli için bir üzücü haber daha verdi. Tüm dünya ülkelerini etkisi altına alan çip krizini sebep gösteren firma, Ariya için bir üretim durdurma kararının daha alındığını duyurdu.

Nissan Ariya Özellikleri 2022

Nissan tarafından piyasaya sürülmesi beklenen Ariya’nın, çekiş kategorisine bağlı olarak 5 farklı versiyonu olacak. Arkadan çekişli olarak üretilecek olan versiyonu 65 kW’lık bataryaya, daha yüksek enerjili versiyonu ise 90 kW’lık bataryaya sahip olacak.

Düşük batarya gücüne sahip olan versiyonun menzili 450 kilometreye, daha yüksek batarya gücüne sahip olan versiyonun menzili ise 610 kilometreye sahip olacak.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,984
Son üye
Yalcinm