TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Nissan Micra’nın Halefi Elektrikli Otomobilini Tanıttı

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,107
Tepkime puanı
225
Japon otomotiv devi Nissan, yeni bir model tanıtımı ile elektrikli otomobil basınında manşetleri süsledi. Elektrikli otomobil sektöründeki payını artırmak isteyen şirket, Avrupa pazarında satışa sunacak yeni kompakt elektrikli otomobilini kullanıcıların beğenisine sundu. Nissan’ın Türkiye’de de çok satan modellerinden Micra’nın halefi olarak açıklanan otomobilin resmi olarak piyasaya sürülmesi elektrikli otomobil pazarındaki rekabeti de yükseltmiş oldu.

Otomotiv dünyasının önde gelen şirketlerinden Nissan Avrupa pazarlarına gelen yeni kompakt elektrikli otomobilini kullanıcılara tanıttı. CMF B-EV Alliance platformu üzerine inşa edilecek olan otomobil, elektrikli otomobil basınında da geniş yankı uyandırdı. Bilindiği üzere Renault, Mitsubishi Motors ve Nissan aynı otomotiv grubunda yer aldığı için bu otomobil Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Nissan’ndan Tamamen Elektrikli Otomobil Lansmanı

Nissan’ndan Tamamen Elektrikli Otomobil Lansmanı
Fransa'daki Renault ElectriCity merkezi fabrikasında üretilmesi planlanan yeni otomobil, Nissan elektrikli araç serisindeki giriş seviyesi olarak Nissan Micra'nın yerini alacak. Avrupa pazarında iddialı modellerden biri olan bu aracın tamamen elektrikli kompakt tasarımı dikkat çekti. Renault-Nissan-Mitsubishi iş ortaklığı ile yeni Alliance 2030 yol haritasının bir parçası olarak duyurulan araç, Nissan mühendisleri tarafından hazırlandı.

Tanıtımla ilgili konuşma yapan Nissan Operasyon Direktörü Ashwani Gupta, "Bu tamamen yeni model Nissan tarafından tasarlanacak ve Renault tarafından yeni ortak platformumuz kullanılarak tasarlanacak ve üretilecek. Böylece Nissan-ness özelliğini korurken Alliance varlıklarımızın kullanımını en üst düzeye çıkaracak" ifadelerini kullandı. Japon otomotiv devi tarafından tasarlanan bu modelin, önümüzdeki yıllarda yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Otomobilin İsmi Henüz Belli Değil

Gupta, yeni tanıtılan modelin Avrupa pazarındaki geleceğini değerlendirirken, “Bu, İttifak'ın 'akıllı farklılaştırma' yaklaşımının harika bir örneği. İkonik Micra'mızın yerini alan bu yeni modelin Avrupa'daki müşterilerimize daha fazla heyecan katacağına eminim.” dedi. Bundan sonra Nissan Micra yerine tamamen elektrikli ve kompakt tasarıma sahip bu model üretilip kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Geleceğin kompakt elektrikli otomobili, Renault, Nissan ve Mitsubishi Motors tarafından Avrupa pazarında rekabet edecek araçlar arasındaki yerini aldı. Nissan’ın otomobil ortaklığı kapsamında Fransa'da Renault tarafından üretilen Nissan araç portföyüne eklenen bu model büyük ilgi gördü.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,919
Mesajlar
3,560
Kullanıcılar
5,026
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst