Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Nissan Apple ile Görüşmelere Son Verdi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Nissan Apple ile Görüşmelere Son Verdi! Son haftalardaki en büyük haberlerden biri, Hyundai Motor Group ile Apple arasındaki potansiyel ortaklık oldu. Güney Koreli otomobil üreticisi nihayetinde , teknoloji devinin yeni modeli bir Hyundai veya Kia olarak satmak yerine 'iCar' olarak markalaştırma talebi de dahil olmak üzere bir dizi nedenden dolayı bir anlaşma yapmamaya karar verdi.

Bu, seri araç üretim yetenekleri sayesinde otomobil üreticisini bir donanım tedarikçisine dönüştürürdü. Ayrıca öğrendiğimiz gibi, Apple bu görüşmeler biter bitmez alışverişe başka bir yerden başladı.

Nissan Apple ile Görüşme olayında Nissan ve Apple'ın geçen hafta kendi anlaşmalarıyla ilgili tartışmalar yaptığı varsayılıyordu , ancak Financial Times'a göre, bu görüşmeler hiçbir zaman üst yönetim seviyelerine geçmedi. Ana nedenlerden biri Hyundai ile aynı gibi görünüyor
Nissan-Apple-ile-Gorusmelere-Son-Verdi2.jpg
Nissan hisseleri, potansiyel bir anlaşmanın raporlarının ardından geçen hafta bir gün kadar artmış olsa da, Japon otomobil üreticisi artık ilgilenmediğini açıkça belirtti. Ancak Nissan COO'su Ashwani Gupta, otonom sürüş ve bağlantılı araçlar alanlarındaki diğer olası ortaklıklar için Google gibi diğer teknoloji şirketleriyle gelecekteki görüşmeler için kapıyı açık bıraktı.

Gupta, "Müşterinin ne düşündüğünü yakalamak için kimin en iyi yeterliliğe sahip olduğunu kontrol etmeliyiz," dedi. "Bunun için ortaklığı yapabiliriz, ancak bu onların hizmetlerini ürünümüze uyarlamaktır, tersi değil." Otomobil üreticisi şu anda Kuzey Amerika da dahil olmak üzere en önemli pazarlarında yeni ve / veya yoğun şekilde güncellenen araçları piyasaya sürüyor.
Nissan Apple ile Görüşmelere Son Verdi
Geçen hafta, yeni Nissan Pathfinder ve Frontier tanıtıldı ve tamamen elektrikli Ariya crossover kısa süre içinde satışa sunulacak. Apple'a gelince, Project Titan kod adlı elektrikli aracı aslında 2014 yılına dayanıyor ve bir dizi şirket içi liderlik değişikliğine uğradı. Hyundai ve Nissan dışında BMW bir zamanlar potansiyel bir ortak olarak görülüyordu.

Apple raporla ilgili yorum yapmayı reddetti, ancak bu ille de başa döndüğü anlamına gelmiyor. Hala 2024 yılına kadar bir EV başlatmak istiyor . Bununla birlikte, otomobil üreticileriyle önerdiği ortaklığı yeniden düşünmesi gerekebilir.

Bir otomobil üreticisinin, önde ve ortada ünlü Apple logosu olan aracı inşa etmekten başka bir şey yapmamasını talep etmek yerine, teknoloji şirketi, yazılım entegrasyonu gibi diğer işbirliği yollarını incelemelidir.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst