Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

NATO, AK 2022 Eğitimi Kapsamında Akıncı TİHA’yı Paylaştı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin savunma sanayi alanında geliştirmiş olduğu araçlar, dünya basınında yer almaya devam ediyor. Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte büyük bir popülerliğe ulaşan Türk İHA ve SİHA’lardan sonra dikkatleri üzerine çekmeyi başaran savunma araçlarımız, diğer ülkelerin envanterlerinde de yer almaya başladı.

Bu kapsamda son olarak Cibuti Cumhuriyeti’nin 45’inci bağımsızlık kutlamalarında sergilenen Bayraktar TB2, ülkemizin göğsünü kabartmayı başardı. TB2 SİHA’dan sonra yeni günde bir milli gururumuz daha gündemde ki yerini aldı. NATO, Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi kapsamında görevlendirilmiş olan Akıncı TİHA’nın fotoğrafını paylaştı.

NATO'dan Resmi Akıncı TİHA Paylaşımı!

NATO'dan Resmi Akıncı TİHA Paylaşımı!


Geçtiğimiz günlerde başlamış olan Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi, tüm hızı ile sürüyor. 1 Temmuz tarihine kadar 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda devam edecek olan tatbikatlar hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde yakından takip ediliyor. Bu kapsamda gündemde sık sık yer alan Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi, ülkemizin de göğsünü kabartıyor.

Ramsteinn DUST- 2022/ 2 (RADU- 2022) ile birlikte icra edilen Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi, NATO ülkelerinin de gündeminde yer alıyor. Son olarak NATO Allied Air Command (AIRCOM) tarafından ele alınan tatbikat kapsamında Akıncı TİHA’nın fotoğrafı paylaşıldı. NATO, ilgili fotoğraf paylaşımını resmi Twitter hesabı aracılığı ile gerçekleştirdi.

Eğitime Katkı Sağlayanlar Belli Oldu!

Avrupa’da tek dünyada ise 3 üç taktik merkezinden birisi olan Anadolu Kartalı Eğitim Merkezi, gerçeğe yakın ortamda tatbikatların gerçekleşmesine imkân sağlıyor. Bu kapsamda eğitime 20- 28 Haziran tarihleri arasında NATO DACC’ın gözetleme ve kontrol birliği DARS, katkı sağladı. Ayrıca Konya’da gerçekleştirilen eğitimlere İngiliz Hava Kuvvetleri ve NATO E-3A AWACS da destek verdi.

Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi'nin Amacı Nedir?

Ramsteinn DUST- 2022/ 2 (RADU- 2022) ile birlikte icra edilen Anadolu Kartalı 2022 Eğitimi’nin amaçları belli oldu. Söz konusu eğitimin amaçları şu şekilde sıralandı:
  • Yabancı ve milli unsurların müşterek hareket yapma imkanlarını ve yeteneklerini geliştirmek
  • Kuvvetler arası desteğin artmasını sağlamak
  • Araçların yeni taktiklerinin ve tekniklerinin denenmesini sağlamak
  • Gerçeğe yakın ortamda, hava savunma silah sistemlerinin harekât görevlerini planlamak ve katılımcıların eğitim seviyelerini arttırmak
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst