Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mitsubishi Van Güvenlik Kuruluşundan 0 Yıldız Aldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Mitsubishi Van Güvenlik Kuruluşundan 0 Yıldız Aldı! Mitsubishi Van, Güvenlik Kuruluşunun İlk 0 Yıldızlı Aracı Oldu! Mitsubishi Van Güvenli mi? Mitsubishi Van ANCAP sonucu nasıl bu soruları cevaplayacağız. Avustralasya Yeni Araba Değerlendirme Programı (ANCAP), ilk sıfır yıldız çarpışma derecesini verdi.

Utanç rozeti verilecek araç , dört çarpışma testinden üçünde - önden ofset, tam genişlikte ön ve eğik direk - “göğüste ciddi yaralanma riski” oluşturduğu gösterilen Mitsubishi Express minibüs. Önden testlerde “potansiyel sert diz temas noktaları” ve yan testler sırasında deforme olan yan kargo kapısı - “içinden kısmi fırlamanın mümkün olabileceği açıklıklar” için daha fazla işaret kayboldu. Eyvah.


Ön koltuk tasarımı, sürücü ve yolcular için boyun yaralanmalarını olası hale getiriyor ve onları koruyan çok fazla hava yastığı yok. 'Yetişkin Yolcu Koruması' yüzde 55 puan aldı - Express'i 0 yıldız puanına çeken şey çarpışma önleme teknolojisiydi.

Veya yoksunluk, çünkü çok fazla yok. Mitsubishi, otonom acil frenleme (AEB) ve emniyet kemeri hatırlatıcıları gibi özelliklerden yoksun olduğu için 'Güvenlik Asistanı' için yüzde yedi puan aldı. Değerlendirilebilecek tek işlev, kendi kategorisinde 3 üzerinden 1.25 puan veren manuel hız sınırlayıcıydı.
Mitsubishi Van, Güvenlik Kuruluşunun İlk 0 Yıldızlı Aracı Oldu
Minibüsler, güvenlik söz konusu olduğunda, özellikle de sürüş yardım teknolojisinin takılması konusunda genel olarak eğrinin gerisindedir. Birkaç yıl önce ANCAP'ın benimsediği test yapısı olan Euro NCAP, çok uzun zaman önce 19 kamyoneti test ederek 2019'da Avrupa'da satılan modellerin yüzde 98'ini kapsadı .

Sonuçlar karışık çıktı. Hiçbiri en yüksek 'Platin' derecesini alamadı ve beş kamyonet, Euro NCAP markasını "genel güvenlik sistemlerinden yoksun oldukları için tavsiye edilmiyor" olarak "Bronz" unvanına bile layık görmedi. Bunlar arasında Mitsubishi Express'in akrabaları olan Renault Trafic ve Fiat Talento da vardı.
Mitsubishi Van, Güvenlik Kuruluşunun İlk 0 Yıldızlı Aracı Oldu
ANCAP patronu Carla Hoorweg Express'in performansıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Güvenlik derecelendirme kriterleri ve tüketici beklentileri, üreticilerin gelişmiş güvenlik seviyeleri sunma arzusu ve becerisi gibi gelişti.

Mitsubishi'nin yüksek düzeyde genel güvenlik ve çok çeşitli modern güvenlik teknolojilerine sahip araçlar teslim edebileceğini biliyoruz ve onları bu özelliklerin kamyonet ürünlerine dahil edilmesini hızlandırmaları için teşvik ediyoruz. "
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst