Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Milli ve Yerli Elektrikli Traktör Görüntülendi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Yerli otomobilden sonra Milli ve Yerli Elektrikli Traktör Görüntülendi. Yerlileşme döneminde hızlar yerli teknolojilerimizi üretmeye devam ediyoruz. Bu kez de yerli elektrikli Traktör gündeme geldi. Bu hızla devam ederek dışa bağımlılığımızı azaltıp dış borçları bitirecek duruma gelebiliriz.

Milli ve Yerli Elektrikli Traktör Görücüye çıktı​

Tarım ve hayvancılık bakanlığı tarımsal ürünler araştırma komisyonu başkanı Özkan Kayacan'ın açıklamada bulunarak tanıttığı yerli ve milli elektrikli Traktör bu gün görücüye çıktı. Çok işlevsel ve fonksiyonel görünen traktör bizim milli gururumuz olacak desek yeridir. Çünkü bu alanda çok ama çok geride kalmışız diyebiliriz.

Neden geri kaldık diyorum çünkü biz bir tarım ülkesiyiz. Eskiden Kendi traktörümüzü yani milli traktör yapmamamız bile bunun gerekçesidir. Son 20 yılda hızlı bir atak yaparak yerlileşme sürecine yerli otomobil, yerli tren, yerli helikopter, yerli iha ve siha derken bu gün de yerli ve milli elektrikli Traktör gündeme geldi. Bu projeye yaklaşık 1 sene önce başlarken kimse bizim Elektirkli traktör yapacağımıza kimse inanmıyordu. Şimdi bakın sunuyoruz sizlere bizim milli traktörümüz diyerek sözlerini devam ettirdi.

Milli ve Yerli Elektrikli Traktör GörüntülendiŞu an 1 adet prototip Milli ve Yerli Elektrikli Traktör sergiledik. İkincisi tamamlanmak üzere ve Elektrikli motor ile 60 Beygir güç üretebilmektedir. Üçüncüsü ise 250 Beygir güç üreten devasa bir Traktör olacak dedi.

Ayrıca sözlerini Elektrikli yerli Traktör için Özkan Kayacan şöyle devam ettirdi. Bizim çiftçimiz sabahtan akşama kadar 500-600 TL mazot harcaması yapıyor. Amacımız bu mazot harcamasını minumum seviyeye indirmek.

Yani bu Elektrikli traktör ile sabahtan akşama kadar en fazla 30-40 TL harcama yapılacak. Yani hedefimiz çiftçimize %90 dan fazla tasarruf yaptırmaktır diyerek sözlerini sonlandırdı. Biz de Milli ve Yerli Elektrikli Traktör gelişmesini çok yerinde bir gelişme olarak görüyoruz. Peki sizin düşünceniz nedir?
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık
Üst