Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Milli Muharip Uçağı Üretiminde Flaş Gelişme: Hisseler Devredildi!

ADMİN

Admin
Yönetici
Son zamanlarda hem ülke gündeminde hem dünya gündeminde henüz test aşamasında olan yerli otomobil Togg ile yer alan Türkiye, bu kez de Milli Muharip Uçağı’nın üretim sürecinde yaşanan flaş bir gelişme ile adından söz ettirmeyi başardı.

Savunma Sanayii Başkanlığı yönetiminde geliştirilen Milli Muharip Uçağı’nın yerli motora sahip olabilmesi için yürütülen çalışmalarda, üretim sürecinde yer alan iki firma arasında imzalanan protokol güncellendi. Gelişme, gündeme son dakika açıklaması ile servis edildi.

TUSAŞ'a Hisse Devri Kararı!

Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltmak ve kendi savunma araçlarımızı üreterek dünyaya sesimizi duyurmak adına yürütülen önemli yerli projelerden biri olan Milli Muharip Uçağı, ülkemizde olduğu gibi dünya basınında da büyük yer etmişti. Milli uçağın, her parçası ile milli olabilmesi amacı ile TUSAŞ ve TRMotor arasında bir protokol imzalanmış ve iki firma bu protokol aracılığı ile güçlerini birleştirdiklerini duyurmuştu.

Yapılan son dakika açıklamasına göre Milli Muharip Uçağı’nın üretimi için güçlerini birleştiren TUSAŞ ve TRMotor arasında hisse devri yapıldığı ilan edildi. Buna göre MMU’nun üretimi aşamasında iki ayrı firmanın finans yükünü paylaşması doğru bulunmayarak, TRMotor’un tüm hisselerini TUSAŞ’a devretmiş olduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

Yerli Motor Çalışmaları Devam Ediyor!

Yerli Motor Çalışmaları Devam Ediyor!
Milli Muharip Uçağı’nın üretim süreci ile ilgili alınan bilgilere göre motor üretiminin çalışmalarının hala devam ettiği, yakın zamanda üretim ile ilgili güncel bilgilerin paylaşılacağı bilgisi kaydedildi.

Milli Muharip Uçağı 2028 Yılında Havalanacak!

Geçtiğimiz haftalarda bir araya gelen Milli Savunma Komisyonu üyeleri ve kurum yetkilileri, Milli Muharip Uçağının üretim süreci ve sonrası için bilgiler paylaşmışlardı. Yapılan açıklamalara göre MMU’nun 18 Mart 2023 tarihinde uçuş denemelerine başlayacağı ve deneme sürecinin yaklaşık olarak 3-4 yılda tamamlanacağı bilgisi kaydedilmişti.

MMU ile ilgili yürütülen üretim çalışmalarının herhangi bir aksaklığa sahip olmadığının anlaşılması ve test süreçlerinin başarılı bir şekilde tamamlanması durumunda, milli uçağın 2028 yılında seri üretime geçeceği düşünülüyor. TRMotor’un hisselerini TUSAŞ’a devretmesinin, MMU’nun üretim sürecinin daha erken tamamlanmasına etki edip etmeyeceği ise gizemini koruyor.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Kullanıcılar
9,989
Son üye
Kasım yanık