Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

MİLGEM’in Üçüncü Gemisi Su Üstünde Yerini Aldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Pakistan için geliştirilmiş olan MİLGEM projesinin üçüncü gemisi PNS Badr için deniz indirilme töreni düzenlendi. Törene katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, projeye dair önemli bilgiler aktardı.

Denize İndirilme Töreni Düzenlendi!

Pakistan’ın Silahlı Kuvvetleri için düzenlenmiş olan MİLGEM projesi kapsamında yer alan üçüncü gemi Badr için denize indirilme töreni düzenlendi. Törene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Amjad Khan Niyazi, Pakistan Savuma Üretim Bakanı Muhammed Israr Tareen ve iki ülkeyi temsilen diğer yetkililer katıldı. Tören Karaçi Tersanesi’nde düzenlendi.

"Törene Katılmak Benim İçin Bir Zevk!"

Törene Katılmak Benim İçin Bir Zevk!
Badr’ın denize indirilme töreni esnasında bir konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kardeş ülke Pakistan’ı ziyaret etmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Akar, düzenlenen denize indirilme töreninin MİLGEM korvet projesinin önemli bir aşaması olduğunu dikkat çekti.

MİLGEM projesinde yer alan gemilerin Pakistan’ın Silahlı Kuvvetleri adına oldukça önemli görevler üstleneceğini belirten Bakan Akar, bu gemiler sayesinde dünyada ve bölgede barışa katkı sağlanacağına inandığını ifade etti. 25 Ekim 2020 tarihinde Karaçi Tersanesi’nde düzenlenmiş olan Badr’ın kızağa konma törenine de katılmış olduğunu hatırlatan Bakan Akar, şimdi bu geminin denize indirilme törenine katılmanın kendisi için bir zevk olduğunu belirtti.

MİLGEM projesi kapsamında geliştirilen gemilerin özelliklerine dair bilgiler veren Bakan Akar, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Bu gemiler Pakistan’ın Deniz Kuvvetleri’nde yer alan en gelişmiş, en teknolojik su üstü platformlarından birisi olarak hizmet verecekler. Karadan havaya ve karadan karaya füze atışı yapmaları, komuta kontrol sistemlerinin gelişmiş olması, denizaltılara karşı silahlar barındırmaları gibi birçok önemli yeteneğe sahipler.”

Dördüncü Gemi 2025'te Hizmette!

MİLGEM projesi kapsamında geliştirilen dört gemiye yönelik bilgiler vermeye devam eden Bakan Akar, projenin ilk gemisi olan ve 15 Ağustos 2021’de İstanbul Tersanesi Komutanlığı’nda düzenlenen törende denize indirilmiş olan PNS Babur’un 2023 yılında, projenin ikinci gemisi olan PNS Badr’ın ise 2024 yılında hizmet kapsamına dahil edileceğini belirtti.

Ayrıca Bakan Akar, bu yıl içerisinde İstanbul’da denize indirilmesi planlanan PNS Khaibar’ın 2024 yılında, dördüncü geminin de 2025 yılında hizmet kapsamına dahil edileceğini ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst