Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mercedes’in emisyon manipülasyonu yaptığı iddia edildi!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Mercedes'in emisyon manipülasyonu yaptığı iddia edildi! Mercedes-Benz , Almanya Federal Tüketiciler Birliği (Verbraucherzentrale Bundesverband veya VZBV) tarafından açılan bir toplu davada, çeşitli dizel modellerinde egzoz emisyonlarını kasıtlı olarak manipüle etmekle suçlandı.

Mercedes'in emisyon manipülasyonu yaptığı iddia edildi!​

Çarşamba günü Stuttgart'ın yüksek bölge mahkemesinde açılan dava, Mercedes-Benz'in çeşitli modellerde egzoz emisyonlarını değiştirmek için yasa dışı cihazlar kullandığını iddia ediyor. Medyaya yapılan açıklamada VZBV , Mercedes-Benz'in OM651 dizel motoruyla donatılmış GLC ve GLK modellerini Mercedes-Benz'in kasıtlı manipülasyonunun kanıtı olarak seçti.

VZBV, "Bunun nedeni, Mercedes-Benz GLC ve OM651 motor tipine sahip GLK modellerinin [Alman] Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu tarafından izin verilmeyen bağlantı kesme cihazları nedeniyle çok sayıda geri çağrılmasıdır" dedi. VZBV tarafından tanımlanan dizel emisyon manipülasyon cihazları arasında, ortam sıcaklığı da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak egzoz emisyonlarının filtrelenmesini değiştiren termo şalter bulunur.

Üreticiler, bu tür cihazları kurarak, araçların tip onayı sırasında egzoz gazları için izin verilen sınır değerlere uymasını sağlayabilir. Ancak karayolu trafiğinde bu değerleri açıkça aşıyorlar."

2018'de Mercedes-Benz'e, 280,00'ü Almanya'da bulunan dizel motorlu 670.000 otomobili geri çağırması emredildi. Dahil edildi C sınıfı , E sınıfı , S sınıfı , GL , GLC , GLK'nın Gle , GLS , ML , SLK , SLC , V sınıfı , Vito ve Sprinter modelleri. Zorunlu geri çağırmaya rağmen Mercedes-Benz, dizel egzoz emisyonlarını manipüle etmek için yasadışı yöntemler kullanmayı sert bir şekilde reddetti. Bir sözcü bugün şunları söyledi:

"Henüz model tespit davasıyla bilgilendirilmedik. Dizel davalarında hakkımızda ileri sürülen iddiaların asılsız olduğunu düşünüyoruz ve bunlara karşı kendimizi savunmaya devam edeceğiz - ayrıca olası bir model beyanı bağlamında aksiyon. "Alman mahkemelerinin bireysel davalarda verdiği karar şu anda neredeyse tamamen bizim lehimize. Bireysel davalarda, Alman bölge ve yüksek bölge mahkemeleri davaların yaklaşık yüzde 95'inde şirket lehine karar verdi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,103
Son üye
josesulo
Üst