TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mercedes Tek Şarjla 1000 Kilometre Menzilli Modelini Tanıttı

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Dünyanın önde gelen otomobil şirketleri, pandemi sonrasındaki süreçte elektrikli otomobil üretimine büyük bir hız kazandırdı. Dev şirketler, elektrikli otomobil pazarından geniş bir pay kapabilmek için yenilikçi modeller üretmeye devam ediyor.

Alman otomotiv devi Mercedes de elektrikli otomobil sektörüne liderlik etmek için önemli modeller geliştiriyor. Elektrik otomobil pazarından daha fazla pay etmek için son teknoloji modeller çıkaran Mercedes, piyasaya süreceği araçları tanıtmaya devam ediyor.

Son olarak Mercedes’in tanıttığı aracın tek şarj ile uzun menzile sahip olması dikkat çekti. Mercedes-Benz, tek şarj ile 1000 kilometre yol kat eden elektrikli aracını tanıttı.

En Verimli Mercedes Benz Modeli

En Verimli Mercedes Benz Modeli
Mercedes Benz Vision EQXX modeli 100 kilometrede 10 kilowatsaatten daha az enerji tüketimine sahip olmasıyla sektörde büyük ilgi gördü. Şimdiye kadar yapılmış en verimli Mercedes Benz olarak tanımlanan bu modelin, elektrikli otomobil pazarında yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği belirtiliyor.

Verimlilik konusunda rakipleriyle yarışan aracın tasarımı da dikkat çekti. Enerji tüketimini 10 kilowatsaat seviyesinde tutmayı başaran Mercedes-Benz’in elektrikli araç sektöründeki en büyük rakiplerinden biri Tesla olarak gösteriliyor. Tesla’nın verimli modellerinden Model S 60’ın aynı mesafedeki elektrik tüketim değeri 18,1 kilowatsaat olması rekabetin kızışacağını gösteriyor.

Elektrikli Otomobil Rekabeti Artıyor

Elektrikli otomobil pazarında lider olarak gösterilen Tesla'yı geride bırakmak isteyen Mercedes, 2021'de, sekiz pil tesisi inşa ederek önemli bir adım atmıştı. Alman otomotiv devi son olarak 2030 yılına kadar 40 milyar eurodan fazla yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Mercedes Benz ayrıca 2025 yılından itibaren tüm yeni araç platformlarında sadece elektrikli otomobil üretecek, benzinli ve dizel motor seçeneklerini devre dışı bırakacak. Mercedes Benz Teknoloji Sorumlusu Markus Schaefer, Vision EQXX prototipin 18 ay içinde üretildiğini ve menzil kaygısına son verdiğini söyledi. Schaefer ayrıca aracın fiyatına müşterilerle yapılacak görüşmeden sonra karar verileceğini belirtti.
 
Son düzenleme:

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst