Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mercedes EQS Elektrikli amiral gemisi olacak!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Mercedes EQS Elektrikli amiral gemisi olacak! EQS, tamamen elektrikli ilk Mercedes değil, ancak önemli olan ilk Mercedes olabilir. Çünkü EQC ve EQA, normal otomobiller ve SUV'larla paylaşılan platformlarda otururken ve bu nedenle doğası gereği tehlikeye atılırken, EQS, Merc'in yeni büyük ölçüde alüminyum EV'ye özgü 'Modüler Elektrik Mimarisi'ni sunar.

Yapımının yaklaşık yedi yılı olan bu ölçeklenebilir platform, amaca yönelik, tavizsiz bir şekilde elektrikli Mercedes için yeni bir çağın habercisi. Ve son derece karmaşık EQS, oluşumdur. Mercedes'in geleceğini güvence altına aldığı ve yeni nesil büyük EV'lerinin (kısa vadede daha küçük bir EQE “iş salonu” ve ardından EQS / EQE SUV'ler) ortaya çıkacağı şablon.
Mercedes EQS Elektrikli amiral gemisi olacak!
Yani bu araba kesinlikle büyük bir anlaşma. En azından felsefi olarak bir elektrikli S-Serisi olduğu için - Benz'in markasını tanımlayan ve içine diğerlerinden daha fazla kaynak aktardığı otomobil. CEO Ola Källenius'un sözleriyle: “EQS, en talepkar müşterilerimizin bile beklentilerini aşmak için tasarlanmıştır.

Bir Mercedes'in adına 'S' harfini kazanmak için yapması gereken tam olarak budur. Çünkü o mektubu hafife almıyoruz. " EQS '450+', bu yılın sonuna doğru 329bhp ile arkaya monte edilmiş tek bir e-motor ve nispeten az sayıda nadir toprak malzemesi kullanan 108kWh en son nesil modüler pil ile gönderilecek. Kısa süre sonra daha küçük bir 90 kWh pil satışa sunulacak.

İngiltere, en azından başlangıçta çift motorlu dört tekerlekten çekişli 516bhp EQS '580'i kaçırdı. Bu utanç verici. Ancak EQS, bir Porsche Taycan veya Audi e-tron GT kadar sportif olmasa da, çünkü lüks, Mercedes, 750 beygirlik bir AMG versiyonunun geleceğini şimdiden onayladı.
Mercedes EQS Elektrikli amiral gemisi olacak!
Fiyatlar genel olarak S-Serisi ile uyumludur, bu nedenle yaklaşık 80.000 £ 'dan başlamalıdır. Beş metreden uzun ve neredeyse iki genişlikte, EQS bir S-Serisi ile aşağı yukarı aynı boyuttadır. Ancak gövdesi farklı, daha aerodinamik bir ön kabin şeklindedir.

Ön kısım alçaktır ve tamamen sızdırmazdır, açamayacağınız kapaklı kaporta (bir Mercedes bayisinde çalışmadığınız sürece) ve yalnızca otomobilin soğumaya ihtiyacı olduğunda kendini gösteren kanallar ve panjurlar ile. Diğer yerlerde kapı kolları açılır tiptedir ve alçak pillerin altında çoğunlukla düz bir zemin vardır.
Mercedes-EQS-Elektrikli-amiral-gemisi-olacak2-1024x576.jpg
Ve bu buzdağının sadece görünen kısmı. Rüzgar tünelindeki tüm bu saatlerin sonucu, sadece 0.20Cd'lik bir sürtünme katsayısıdır (19 inç jantlarla donatıldığında ve muhtemelen daha alçak spor modunda).

Bu, EQS'yi tarihteki en aerodinamik üretim otomobili yapıyor - Volkswagen XL-1 gibi özel eko-özeller için tasarruf edin - ve elektrikli limuzinin en kaygan, en verimli konfigürasyonunda şarjlar arasında 477 mil yol kat edeceği anlamına geliyor. Yaklaşık 26mpg ortalamasına sahip benzinli bir S500 ile hemen hemen aynı.

EQS'nin bataryası sürüş sırasında önceden ısıtılabilir veya soğutulabilir, böylece her zaman mümkün olan en hızlı şarjı kabul etmeye hazırdır. Mercedes, 200 kW'lık bir şarj cihazının 186 mil menzili sadece 15 dakikada doldurabileceğini iddia ediyor. Pity - size Mercedes EQS'nin pièce de direnci, muazzam dokunmatik ekranlı merkezi sinir sistemi ile oynamanız için daha az zaman verir.

Yeni araba standart olarak S-Serisi'nin portre dokunmatik ekranı ve gösterge paneli ile birlikte geliyor, ancak birkaç binlik bir 377 m2'lik devasa "MBUX Hyperscreen" e yükseltebilirsiniz (ve yapmalısınız). inç ekran.
Mercedes EQS Elektrikli amiral gemisi olacak!
Üç ekranlı kurulum, arabanın neredeyse tüm genişliğini kaplayan tek bir kavisli, distorsiyonsuz alüminyum silikat cam bölmesinin arkasında merkez (17,7 inç), sürücü ve yolcu (her ikisi de 12,3 inç) ekranları bir araya getiriyor. Yüzeyin özellikle çizilmeye karşı dayanıklı olduğuna, normal bir mikrofiber bezle temizlenmesi kolay ve yansımaları en aza indirecek şekilde konumlandırıldığına söz verdik.

Ve bir miktar ateş gücü paketliyor - sekiz CPU çekirdeği ve 24 gigabayt RAM. Merkez ve yolcu ekranları süper keskin, süper renkli OLED çeşididir ve her ikisi de dokunsal ve kuvvetli geri bildirim özelliğine sahiptir. İkincisi - ekranın onu ne kadar zorladığınızı bildiği ve yanıtlarını buna göre değiştirebildiği - eski iPhone'umdan özlediğim ve daha önce bir arabada gördüğümü hatırlamadığım bir teknoloji.
Mercedes EQS Elektrikli amiral gemisi olacak!
İstemiyorsanız ekranı zorlamanız gerekmiyor - Merc'in ses kontrolü Amazon Alexa için akıllıca değil (henüz), ama oraya varıyor. Her yerde mikrofonlar var, böylece arabadaki beş yolcunun her biri onu kullanabilir ve herkes ayarlarını kaydedebilecekleri kendi profilini alır. Ses kontrolünün yanı sıra, Merc'in arabalardaki büyük dokunmatik ekranların çok dikkat dağıtıcı olduğu yönündeki meşru eleştiriyi aşmanın başka bir yolu var.

Kullanıcı arayüzü (tamamen şirket içinde geliştirilmiştir), Merc'in "sıfır katman" olarak adlandırdığı tasarımı kullanır. Yapmadan önce ne yapmak istediğinizi tahmin etmek için etkili bir şekilde yapay zekayı kullanır, ardından ilgili işlevleri doğru zamanda proaktif olarak ortaya çıkarır, böylece onları bulmak için sonsuz alt menüler arasında gezinmek zorunda kalmazsınız. Källenius, herkese sistemin nasıl kullanılacağını on dakika içinde öğretebileceğini söylüyor.

Onu teklifine kabul edeceğiz. Yolcu koltuğunda kimse oturmuyorsa, yolcunun yan camı kendini kapatabilir. Açıksa, sürücünün ona baktığını algılayabilir ve kendini hemen karartarak içinde ne olduğunu göremezler. Elbette, isterseniz arkada da ekranlar var ve tüm sistem, onu yıllarca taze hissettirecek kablosuz güncellemelere hazır.

Pil yönetim sistemleri de uzaktan güncellenebilir, bu nedenle EQS'nizin siz teslim aldıktan sonra daha da verimli hale gelme şansı vardır. Diğer yerlerde EQS, sizi uyandırmanıza veya sakinleştirmenize yardımcı olmak için uyumlu akıllı saatlerden veri ödünç alabilen bir 'Enerji Verici Konfor' sistemi olan arkadan direksiyona kavuşur ve kendilerini açıp kapayan kapılarla donatılabilir.

Süslü farlar, mesajları ve uyarıları önünüzdeki yola yansıtabilir, ancak Merc'in en son sürücü destek sistemleri gibi (bazı durumlarda neredeyse tamamen devreye girebilir), aslında teknolojik olarak mümkün olanla değil, yasal olanla sınırlıdır. EQS, karbon nötr bir fabrikada inşa edilecek. Bataryası da olacak.

Ayrıca, sahipler, halka açık şarj istasyonlarında 'yeşil' enerjinin kullanımını garanti eden Mercedes me Charge'a üç yıl erişim hakkına sahiptir. Önümüzdeki yıl Merc, yedi fabrika ve üç kıtada sekiz elektrikli araç üretecek. Mercedes EQS sadece bir başlangıç. Getir onları Benz.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst