Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Mercedes EQE’nin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yeni dönemde ekonomi alanında ortaya çıkan olumsuz gelişmeler hem ikinci el hem de sıfır kilometre araç fiyatlarının ani bir şekilde yükselmesine sebep oldu. Kısa bir süreliğine kontrol altına alınan döviz kurları ve altın piyasası sonrasında araç fiyatlarına yapılan zamların geri alınacağı konusunda umutlanan vatandaşlar, Rusya- Ukrayna savaşı sonrasında canlanan piyasalar karşısından hayal kırıklığına uğradılar.

Otomotiv sektörüne ekonomik alanda etki eden bu gelişmelerden sonra bir de koronavirüs salgınının sebep olduğu çip krizi ortaya çıktı. Çip yetersizliğinden ötürü ara ara üretimlerini durdurmak zorunda kalan üretici firmalar hem tüm bu sebeplerden hem de ekolojik dengenin giderek bozulmasından ötürü yeşil finansmana yatırım yapmaya başladılar. Bu noktada değişiklik gösteren üretim ayağı, büyük bir ölçüde elektrikli araç üretimine yöneltti.

Otomotiv sektörünün elektrikli araç üretimine yönelmesi ile birlikte hem büyük üretici firmalar hem de nispeten daha küçük firmalar, yeni araçlarının tasarımlarını kamuoyu ile paylaşmaya başladılar. Bu noktada sektörde sağlam bir duruşa sahip olan Alman Mercedes, tamamen elektrikli olan yeni EQE modelinin özelliklerini ve Türkiye satış fiyatını açıkladı.

Yüzde 60 ÖTV ile Türkiye'de!

Yüzde 60 ÖTV ile Türkiye'de!
Geçmişten günümüze tasarlamış olduğu araçların hem iç ve dış görünümleri hem de teknik özellikleri ile üstün başarılar elde etmeyi başarmış olan Alman Mercedes, yeni dönemde de çağın gerekliliklerine ayak uydurarak elektrikli araç modelleri tasarlamaya başladı. Son olarak 2022 model EQE ile gündeme gelen firma, ilgili modelin Türkiye satış fiyatını açıkladı.

Mercedes tarafından yapılmış olan açıklamaya göre yeni EQE’nin Türkiye satıl fiyatının 2 milyon 379 bin 500 TL olduğu bilgisi kaydedildi. Aracın 350+ ve AMG versiyonlarının ise yüzde 60 ÖTV ile ülkemizde satışa sunulacağı öğrenildi.

Bagaj Hacmi Diğerlerine Göre Daha Küçük!

Açıklanan EQE özellikleri arasında ilk olarak göze çarpan, aracın bagajın hacmi oldu. 430 litre olarak tasarlanmış olan bagajın, E serisine göre 110 litre, C serisine göre ise 25 litre daha küçük olduğu öğrenildi.

Diğer Özellikleri Belli Oldu!

EQE ile ilgili yapılan açıklamalara göre aracın şerit değiştirme yardımcısı, hız uyarlaması, kör nokta yardımcısı, 360 derece dönebilen park kamerası, katlanan elektrikli aynalar, keyless- go gibi farklı özelliklerinin de olduğu bildirildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst